Zabójcze dziewczyny

10 kobiet, które mogą nie tylko zawrócić ci w głowie, ale też ją odstrzelić
dziewczyna z siekierą


Niektóre to chodzące seksbomby, inne szare myszki. Niezależnie jednak od wyglądu bohaterki naszego artykułu są zabójcze. I to dosłownie. Lecz łączy je coś więcej: wszystkie przeszły na ciemną stronę mocy, gdy miały raptem kilkanaście, najwyżej dwadzieścia kilka lat. Co potwierdza, że zło czyha wszędzie i zawsze – tylko czasem nie widać go zza cycków.


Miranda Barbour
Miranda.jpg Do tego nieco filozoficznego wniosku skłoniła nas właśnie superaktualna sprawa Mirandy. Niewysoka  pulchna amerykańska 19–latka została aresztowana w lutym 2014 roku pod zarzutem zabójstwa poznanego przez internet mężczyzny. I to jest fakt. Ale po aresztowaniu dziewczyna zaczęła opowiadać historie, od których starym doświadczonym glinom włosy na plecach stanęły dęba. Niepozorna Miranda twierdzi, że w wieku 13 lat wstąpiła do satanistycznego kultu i w ramach ceremonii, a także rozrywki, przez ostatnie lata zabiła około stu ludzi – z tym, że przestała ich dokładnie liczyć po 22 sztukach... Jeśli wierzyć temu, co mówi, jest ona nie tylko największą morderczynią naszych czasów, ale też jedną z największych zbrodniarek w dziejach ludzkości! Nic dziwnego, że morderczą opowieść panny Barbour podchwyciły media na całym świecie. Możesz oczywiście pocieszać się i uznać Mirandę za mitomankę – ale historie następnych morderczyń są niestety całkowicie prawdziwe, więc dla własnego dobra przemyśl i zrewiduj swój romantyczny stosunek do kobiet...


Rachel Wade

rachel.jpg Rachel zdecydowanie jest laską, z którą poszedłbyś na imprezę. A jeżeli poszedłbyś z inną, to z Rachel wróciłbyś do domu. Zwariowana blondynka z wielkimi oczami (bez podtekstów) mogłaby mieć większość facetów na świecie, jednak traf chciał, że w 2009 roku, gdy miała 19 lat, zakochała się w jednym konkretnym. I traf też chciał, że on był zainteresowany zupełnie inną, 18–letnią... Rywalizacja o chłopaka między dwiema nastolatkami rozkręcała się powoli. Najpierw były wzajemne złośliwości, potem wzajemne wyzwiska, jeszcze później dwie panny parę razy się pobiły. Ot, codzienne życie amerykańskich nastolatek, ale w końcu rywalizacja przekroczyła nawet standardy made in USA. Podczas kolejnego zwarcia Rachel wyciągnęła nóż i zakończyła babski konflikt raz na zawsze. Teraz odlicza dni do końca 27–letniego wyroku, a chłopak, dla którego zabiła, ma już inną dziewczynę.


Tanja Nijmeijer

tanja.jpg Kiedy ta atrakcyjna Holenderka miała 22 lata, porzuciła wygodne życie w bogatej Europie i wstąpiła do FARC, partyzantki w Kolumbii organizującej w tym kraju zamachy terrorystyczne, porywającej ludzi dla okupu oraz prowadzącej handel narkotykami na wielką skalę. To było w 2002 roku, zaś przez kolejne lata gorąca Tanja biegała po dżungli z karabinkiem automatycznym i robiła rzeczy, które ty znasz tylko z gry „Sniper: Ghost Warrior”. Z tego powodu Tanja jest dzisiaj ścigana przez USA i jeżeli wpadnie w ręce Amerykanów, to grozi jej do 60 lat za kratkami. Na razie jednak nie wpadła i w zeszłym roku wyszła z dżungli, żeby jako członkini oficjalnej delegacji FARC przystąpić do negocjacji pokojowych z rządem Kolumbii. Negocjacje wciąż trwają, ale pamiętaj: ta intrygująca kobieta w eleganckiej garsonce zabiła przez ostatnie 10 lat prawdopodobnie więcej ludzi niż ty komarów!

noz.jpg

Amanda Knox

amanda.jpg W 2007 roku Amerykanka Amanda Knox (wtedy 20–letnia) studiowała we Włoszech i – jak to zwykle na zagranicznych studiach bywa – brała udział w tradycyjnych narkotykowo–alkoholowych seksparty. Lecz mimo tego, że jest niezłą laską, nie chciałbyś imprezować w jej towarzystwie. Czemu? Bo gdy jej równie atrakcyjna koleżanka, studentka z Wlk. Brytanii, postanowiła wyłączyć się z zabawy, seksowna panna Knox, razem z dwoma znajomymi, zaczęła ją dusić i dźgać nożem kuchennym. Aż do śmierci Angielki... Tak przynajmniej uznał włoski sąd – i to dwa razy, wpierw w 2011 roku skazując Amandę na 26, a w 2014 r. aż na 28 lat więzienia! Tyle, że w międzyczasie sąd apelacyjny wypuścił morderczynię z więzienia, więc dziś 26–letnia Amanda Knox żyje sobie spokojnie w USA i tylko czasem się dziwi, dlaczego ludzie już więcej nie zapraszają jej na imprezy...

Małgorzata Rozumecka

Malgorzata.jpg Cicha, niepozorna, skromna. Gdybyś pod koniec lat 90. spotkał tę studentkę resocjalizacji, mógłbyś wziąć ją za każdego, tylko nie za bezwzględną zabójczynię. A jednak! Gdy miała zaledwie 22–lata, Małgorzata Rozumecka została pomysłodawczynią, organizatorką i kierowniczką jednej z najbrutalniejszych polskich zbrodni końca XX wieku. W 1997 roku razem ze znajomymi i młodszym bratem zwabiła dwóch dilerów sieci komórkowej do lasu pod Warszawą, gdzie czekał już na nich wykopany dół. Handlowcy zostali obrabowani, postrzeleni, dobici łopatą i zakopani, a ukradzione 32 telefony komórkowe – które w tamtych czasach były sporym luksusem – studentka Małgorzata szybko sprzedała na bazarze. Sąd skazał ją na dożywotnie więzienie, co w praktyce oznacza, że będzie mogła ubiegać się o zwolnienie warunkowe w 2022 roku.

Samantha Lewthwaite

Smanta.jpg Gdyby Samantha zaraz po liceum wyszła za mąż za kogoś innego, zapewne żyłaby dziś spokojnie w domku w środkowej Anglii, miałaby gromadkę dzieci i samochód z kierownicą po prawej stronie. Ale Samantha w wieku 19 lat wyszła za islamistę, który w 2005 r. wysadził się w powietrze w londyńskim metrze, zabijając kilkadziesiąt osób.  „Dzieło” małżonka bardzo jej się spodobało! Blada Angielka przeszła na islam i wyjechała do Afryki walczyć z niewiernymi.  Dziś łączy się ją m.in. z obrzuceniem granatami pubu w Mombassie (2012 r., 3 zabitych) i atakiem na centrum handlowe w Nairobi (2013 r., 67 zabitych). Samantha akurat skończyła trzydziestkę, a już jest uważana za jedną z najgroźniejszych kobiet świata. Interpol wysłał za nią list gończy, a Amerykanie drony z rakietami. Cokolwiek złego by o niej mówić, i tak trzeba stwierdzić, że niewielu kobietom udało się zrobić taką karierę.

Karla Homolka
Karla.jpg To jedna z najsłynniejszych morderczyń lat 90. XX wieku. Była taka ładna, że gdy w 1993 roku została aresztowana razem z mężem, kanadyjska prasa natychmiast nazwała ich„Barbie i Kenem Zbrodni”. Co zrobili? Gdy tylko Karla Homolka skończyła 20 lat, wspólnie ze swoim chłopakiem – a później mężem – zaczęła porywać, torturować, gwałcić i mordować nastoletnie dziewczyny (większość tych zbrodni nagrywając na wideo). Łącznie ma na swoim sumieniu trzy ofiary, w tym własną młodszą siostrę. Ostatecznie jej facet został skazany na dożywocie, a ona poszła na układ z prokuraturą i dostała tylko 12 lat więzienia. Tak, dobrze liczysz – potrójna morderczyni jest już od ładnych paru lat na wolności. Zmieniła nazwisko i zniknęła. Dopiero dosłownie kilka miesięcy temu kanadyjscy dziennikarze wytropili ją na Karaibach, gdzie przyjemnie sobie żyje, wizualnie spełniając wszelkie warunki bycia MILF–ą.

Amber Hilberling
amber.jpg Jak wiadomo, MILF–y to mamuśki, które świetnie wyglądają, choć mają już parę ładnych lat na koncie. Jak więc nazwiesz Amber Hilberling, mamuśkę, która wygląda doskonale i ma dopiero 23 lata? W 2011 roku temu ta rozrywkowa blondynka, wtedy 21–latka, mieszkała razem ze swoim mężem i ojcem jej dziecka w apartamencie na 25. piętrze wieżowca. Choć małżeństwo nie miało długiego stażu, Amber doszła do wniosku, że najwyższy czas je zakończyć. Teraz. Natychmiast. Dokładnie nie wiadomo, jak krucha kobieta zdołała wypchnąć młodego silnego mężczyznę przez zamknięte (tak!) okno wieżowca. Ale zdołała. Mąż blondyny przeleciał w powietrzu 17 pięter, zanim zginął rozpłaszczony na dachu wielopoziomowego garażu przyklejonego do ich bloku. Amerykański sąd bez cienia litości skazał Amber Hilberling na 25 lat więzienia. Gdy wyjdzie około 2036 roku, będzie już MILF–ą pęłną gębą.

crash.jpg

Katarzyna Waśniewska

wasniewska.jpg Znasz ją na pewno jako „mamę Madzi”. Gdy miała 22–lata, z premedytacją zabiła własną córeczkę. Tak stwierdził sąd, który w zeszłym roku skazał ją na 25 lat więzienia. Ale nim to się stało, Katarzyna kilka miesięcy była gwiazdą polskich mediów. Niemal codziennie pojawiała się na okładkach brukowców, jej kolejne fryzury były komentowane bardziej niż nowe stylizacje Dody, a zrobiona przez pewien dziennik sesja zdjęciowa „mamy Madzi” w bikini na koniu jest symbolem totalnego upadku gazet. Choć może powinna nim być biografia zabójczyni napisana w ekspresowym tempie przez redaktor naczelną luksusowego babskiego dwutygodnika... Jeszcze będą w tej sprawie apelacje, ale wygląda na to, że na jej kolejne zdjęcia w bikini będziesz musiał poczekać ćwierć wieku.

Oksana Asłanowa

oksana.jpg Oksana ma 26 lat i na zdjęciach na portalu „W Kontakt ie” (rosyjskim odpowiedniku Facebooka) wygląda na ostrą laskę. Ale nie śliń się do jej lśniących ciemnych włosów ani podkreślonych makijażem oczek. To zdjęcia sprzed kilku lat. Dziś Oksana chowa włosy pod chustą, a surowy wzrok wbija w kogoś innego. 26–latka pochowała już dwóch islamskich mężów, którzy wysadzili się w powietrze w Rosji, i sama szykuje się do powtórzenia ich „wyczynów”. Rosyjskie media już raz ogłosiły jej samobójczą śmierć, po tym jak w grudniu 2013 r. wielka bomba wybuchła na dworcu kolejowym w Wołgogradzie. Jednak Oksany tam nie było. Znalazła się za to na liście osób podejrzewanych o planowanie zamachu podczas zimowej olimpiady w Soczi. Igrzyska minęły spokojnie... lecz o młodej Rosjance zapewne wkrótce znów usłyszysz – jeszcze jeden ostatni raz.


Artykuł pochodzi z miesięcznika CKM/4/12

Dodał(a): Sebastian Dembiński Wtorek 20.05.2014