Aquapark za 100 mln euro w Polsce

Malediwy pod Warszawą – tak projekt nazwał Mooky Greidinger z izraelskiej firmy Global City Holding, która zapowiedziała budowę największego aquaparku w Polsce, który będzie częścią największego w tej części Europy parku rozrywki.
mszczonow.jpg

Park of Poland zlokalizowany 40 km od Warszawy – w Mszczonowie - będzie się mieścił na powierzchni 1,5 mln metrów kwadratowych. Inwestycja, według zapowiedzi zarządu firmy Global City Holding ma być konkurencją paryskiego Disneylandu. „Robimy to, czego nie udało się zrealizować Michaelowi Jacksonowi. To będą Malediwy pod Warszawą” – mówi zapowiada szef Global City Holding, która w Polsce ma sieć kin Cinema City. Pierwszy etap zakończy się w październiku 2016. Będzie to Aquapark of Poland wybudowany na 200 000 metrów kwadratowych. Właśnie podpisano umowę z partnerem, który tworzył największe tego typu obiekty w Niemczech.Wyposażona w otwierany dach hala główna wpuści promienie słoneczne, jeśli dopisze pogoda. Miejsce podzielone będzie na część spokojną, gdzie osoby ceniące ciszę nie będą musiały przepędzać rozwydrzonych dzieci oraz strefę Galaxy z mnóstwem zjeżdżalni, na których możesz piszczeć jak mała dziewczynka.

Do tego 700 palm z Hawajów i Singapuru oraz baseny wypełnione wodą leczniczą z Izraela i Włoch. Odnowa biologiczna, sauny, tarasy wypoczynkowe i driny z palemkami. Okolice otoczą bary, hotele, domki letniskowe, w których możesz spędzić wczasy na swoich małych Malediwach.W przeszłości firma Las Palm chciała stworzyć park tematyczny Adventure World Warsaw, jednak po krótkim czasie okazało się, że inwestor ma niewystarczające na to fundusze:
Dodał(a): carlo Środa 21.05.2014