Zabójcza broń

Oczywiście każdy producent broni na świecie przysięgnie na krew matki, że swoje wynalazki tworzy tylko dla samoobrony, bezpieczeństwa, pokoju i ogólnie samych szczytnych celów...

broń.jpg

Wal na naszego fejsa!

Tak się składa, że w rzeczywistości wszystkie pistolety, rewolwery oraz karabiny służą przede wszystkim do jednego celu: zabijania ludzi. Najczęściej zdecydowanie wbrew ich woli. Przedstawiamy mordercze bronie, które przedwcześnie zakończyły życie najsłynniejszych osobistości tego świata. I radzimy: omijaj te i nie tylko te spluwy z daleka

CHARTER ARMS .38
John Lennon

Stworzona w 1964 r. marka rewolwerów nie zdobyła w świecie wielkiej sławy. Jednak w USA ta lekka, tania i niezawodna broń jest powszechnie znana i lubiana. 8 grudnia 1980 r. z modelu .38 Undercover Mark Chapman strzelił pięć razy w plecy Johna Lennona, legendy muzyki. Trafił cztery razy.

HS 2000
Theo van Gogh

Powstały w 1999 r. pistolet z tworzyw sztucznych to wielki przebój eksportowy Chorwacji. Używają go chorwaccy żołnierze, amerykańscy policjanci oraz Mohammed Bouyeri, który 2 listopada 2004 r. rozstrzelał holenderskiego reżysera Theo van Gogha. I dobił go nożem.

DERINGER .41
Abraham Lincoln

Malutki pistolecik, choć jednostrzałowy, był hitem połowy XIX wieku. Łatwo go było ukryć, więc został ulubioną bronią szulerów, oszustów i zamachowców. Także Johna Bootha, który 14 kwietnia 1865 r. – pięć dni po końcu wojny secesyjnej – odstrzelił nim pół głowy Abrahama Lincolna, jednego z najsłynniejszych prezydentów USA.

BERETTA 84F
Icchak Rabin

Samopowtarzalny pistolet z fabryki legendarnego włoskiego producenta z korzeniami sięgającymi XVI stulecia) powstał w latach 70. ub. wieku. 4 listopada Jigal Amirwypluł z niego trzy kule zabijając Icchaka Rabina, premiera Izraela i laureata pokojowej Nagrody Nobla.

GLOCK 19
Gabrielle Giffords

Pierwsze „plastikowe” pistolety powstały w Austrii w 1982 r. Szybko zdobyły opinię niezawodnych i wytrzymałych.. Może dlatego Jared Loughner wybrał model 19, by 8 stycznia 2011 r. ciężko ranić Gabrielle Giffords, amerykańską kongresmenkę i zabić 6 innych osób.

REMINGTON M-11
Kurt Cobain

Ta pierwsza półautomatyczna strzelba była pod różnymi nazwami produkowana prawie cały XX wiek. Kurt Cobain, kultowy piosenkarz, kupił stary ok. 50–letni egzemplarz. 5 kwietnia 1994 r. przyłożył go do głowy i pociągnął za spust. Oficjalnie zrobił to sam.

FN 1910
Arcyksiążę Franciszek Ferdynand

Pistolet belgijski, ale zaprojektowany przez Amerykanina Johna Browninga. Wystrzelona Z niego przez Gawriła principia kula zabiła 28 czerwca 1914 r. arcyksięcia Franciszka, austriackiego następcę tronu, i stała się bezpośrednim pretekstem wybuchu I wojny światowej.

P08 PARABELLUM
Franz Kutschera

Chociaż powstał w Niemczech jeszcze w XIX wieku, był podstawowym pistoletem i armii cesarskiej, i hitlerowskiej. Lecz nie tylko. 1 lutego 1944 r. Michał „Miś” Issajewicz, żołnierz AK, dobił z niego Franza Kutscherę, zbrodniarza zwanego Katem Warszawy.

CARCANO M91/38
John Kennedy

XIX–wieczny włoski karabin brał udział w dziesiątkach wojen, ale chyba żadnej nie wygrał. Nie ma wątpliwości, że wiosną 1963 r. kupił go Lee Harvey Oswald i 22 listopada tegoż roku strzelił z niego do Johna Kennedy’ego, prezydenta USA. Ale czy to on naprawdę go zabił? W to wierzy już mało kto.

IVER JOHNSON .32
William McKinley

Stworzone przez norweskiego imigranta rewolwery pojawiły się w USA pod koniec XIX w. i błyskawicznie podbiły rynek. Już 6 września 1901 r. Leon Czołgosz, syn polskich emigrantów, wykorzystał rewolwer w praktyce, owijając model .32 bandażem wokół dłoni i ładując dwie kule w brzuch Williama McKinleya, ówczesnego prezydenta USA.

REMINGTON 760
Martin Luther King

To prawdopodobnie najpopularniejsza strzelba „na pompkę” na świecie, produkowana od 1952 do 1981 roku. Mniej więcej pośrodku tego okresu, 4 kwietnia 1968 r., James Ray jedną kulą przestrzelił gardło oraz kark Matinowi Lutherowi Kingowi, działaczowi walczącemu o zniesienie segregacji rasowej w USA i laureatowi pokojowej nagrody Nobla.

WALTHER PPK
Adolf Hitler

Niemiecki pistolet legenda produkowany bez większych zmian od 1931 r. do dzisiaj. Po II wojnie światowej został ulubioną bronią Jamesa Bonda, ale największą  przysługę ludzkości oddał 30 kwietnia 1945 r. Tego dnia Adolf Hitler, zbrodniarz i kanclerz III Rzeszy, przystawił PPK do łba i sam sobie wymierzył sprawiedliwość.

S&W .357
Olof Palme

Rewolwery Smith&Wesson były legendą Dzikiego Zachodu. Ale zabijają także współcześnie. 28 lutego 1986 r. do dziś nieznany sprawca posłał dwie kule kaliber 357 Olofowi Palme, popularnemu premierowi Szwecji. Morderczej broni nigdy nie odnaleziono, ale wszystko wskazuje na to, że strzelał właśnie S&W 357.


Dodał(a): Mateusz Zieliński Piątek 07.09.2012