Wojewódzki i Palikot robią biznes. Chodzi o konopie i alkohol

Janusz Palikot oraz Kuba Wojewódzki założyli spółkę "Przyjazne Państwo" i nie chodzi o rozwinięcie pomysłu polityka z Lublina sprzed lat, tylko próbę podbicia branży konopnej.
palikotwojewodzki.jpg

Panowie postanowili połączyć alkohol z CBD. Takie rozwiązanie ma przynieść szereg korzyści. Olej z konopii posiada bowiem właściwości lecznicze i przeciwbólowe, oraz świetnie wpływa na nasze życie seksualne. Pisaliśmy już o połączeniu kawy i marihuany, napojów procentowych za to na polskim rynku jeszcze nie widzieliśmy. 
Pierwszym produktem, jaki wyjdzie spod szyldu Przyjaznego Państwa będzie BUCH, czyli piwo kraftowe w stylu IPA właśnie z dodatkiem konopi. Pojawi się on na rynku w przyszłym miesiącu i będzie dostępny także w wersji bezalkoholowej. Dokładna cena produktu nie jest znana, lecz Palikot zdradził, że wszystkie piwa wypuszczone przez Przyjazne Państwo będą kosztowały w granicach 9-20 zł.

Lecznicza marihuana jest w Polsce legalna od 2019 r. i to właśnie z niej powstaje olejek, który będzie dodawany do wyrobów alkoholowych Przyjaznego Państwa. Nie ma ona działania psychoaktywnego, w odróżnieniu od THC. Ta substancja z kolei jest odpowiedzialna za uczucie odurzenia, jakie towarzyszy podczas palenia marihuany.

Sprawdź koniecznie: Policjanci trafili do zaczarowanego lasu. Rosły w nim konopie wielkości drzewek

Zarówno Wojewódzki, jak i Palikot nie po raz pierwszy biorą się za prowadzenie biznesu. Dziennikarz posiada sieć restauracji, natomiast były polityk jest już dobrze znany w branży alkoholowej. 

Połączenie alkoholu i marihuany może okazać się genialnym pomysłem. Od teraz wyjście z kolegami na miasto nabierze zupełnie innego znaczenia, bo nikt nie będzie cię gonił za to, że walniesz sobie kilka BUCHów.


Zobacz prawie 60 kg marihuany schowanych w... lodówce


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / instagram Środa 21.10.2020