Zamknęli siłownie? Buduj muły w domu

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, siłownie na chwile obecną nadal pozostają zamknięte. Sympatycy branży fitness oczywiście protestują, nie wiadomo jednak, jak zakończy się cała sytuacja. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i zadbać o swoją kondycję, nie wychodząc przy tym z domu.
iStock-1214256697.jpg
Od soboty cała Polska będzie w czerwonej strefie. Oznacza to, że na wszelki wypadek powinieneś ograniczyć wyjścia do minimum. Jeśli jednak skupisz na oglądaniu tv i picia browarów w domu, szybko zyskasz bagaż dodatkowych kilogramów. Wielu trenerów na lockdownie pokazywało, jak zadbać o formę, więc w sieci znajdziesz pełno instruktażowych filmów. Skup się na tym, by utrzymać zdrową sylwetkę, jednocześnie nie ryzykując zachorowania na przeziębienia czy grypę. W domu także możesz wykonać solidny trening.

Hantle
Zrzut ekranu 2020-10-21 o 19.09.00.png
Trening z hantlami to nie tylko pompowanie bicepsów. Wszystko zależy od twojej kreatywności. Przy pomocy krzesła możesz wykonać wyciskanie francuskie, a wystarczy, że się schylisz (pamiętaj o prostych plecach) i zrobisz wiosłowanie. Nawet kładąc się z hantlami na ziemi możesz wykonać najlepsze ćwiczenie na klatkę piersiową. Dodatkowo nie zajmują wiele miejsca, więc nie będą ci zawadzać, jeśli akurat nie będziesz pracować nad sylwetką. Hantle kupisz tutaj.

Kettlebell
Zrzut ekranu 2020-10-21 o 19.08.40.png
Te niewielkich rozmiarów ciężary szturmem podbiły siłownie. Nic dziwnego, w końcu już nawet najprostszymi swingami poprawisz mięśnie gorsetu, przez co wysiedzisz pare godzin przed komputerem bez bólu pleców. Nad bicepsem także popracujesz, a ponadto możesz wykonywać wyciskanie na barki i szereg innych, ciekawych ćwiczeń. Na początku polecany 12 kg, ale jeśli jesteś dotychczas byłeś stałym bywalcem siłowni, dołóż sobie jeszcze więcej ciężaru. Kettla możesz znaleźć w tym miejscu.

Gumy oporowe
Zrzut ekranu 2020-10-21 o 19.08.18.png
Największym plusem gum oporowych jest to, że możesz ćwiczyć w każdym miejscu. Wystarczy kawałek pręta, rury od kaloryfera czy klamka od drzwi (byleby jej nie wyrwać), by wykonać solidny trening. Myślisz, że jesteś w stanie wykonać dziesiątki "brzuszków"? Spróbuj zrobić ich chociaż 20 z gumami oporowymi. Uwierz, że to solidne wyzwanie. Możesz je kupić tutaj.

Mata do ćwiczeń
Zrzut ekranu 2020-10-21 o 19.07.29.png
Powinieneś zaopatrzyć się w zwykłą, lecz grubą matę. Dzięki temu nie poobijasz się podczas ćwiczeń. Proponujemy opcję z wygodnym paskiem, dzięki czemu po zwinięciu nie zajmie ona wiele miejsca i także będziesz mógł ją zabrać w każde miejsce, jakie tylko chcesz. Jeśli będziesz chciał wpaść do kumpla i u niego poćwiczyć, albo dziewczyna namówi cię na wspólne rozciąganie, bez problemu weźmiesz ze sobą gumy oporowe i matę, i dzięki tym dwóm prostym rzeczom wykonasz cały trening. Kupisz ją w tym miejscu.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Środa 21.10.2020