Top 10 dziwnych zawodów

Rzuć wszystko i idź uczyć psy surfowania. Albo wąchaj ręczniki papierowe. Dostaniesz więcej kasy niż aktualnie zarabiasz. Serio.
1.jpg

Narzekasz na swoją pracę? Masz dość szefa i braku reakcji na twoje prośby o podwyżkę? Jak poczytasz o tych dziesięciu zawodach, docenisz własny. Albo postanowisz zostać testerem łóżek.

10. Prasowanie butów
Tak, są osoby, które profesjonalnie zajmują się likwidowaniem „zmarszczek” na butach i likwidowaniem śladów użytkowania. Zarabiają oni równowartość nawet 16 tys. złotych miesięcznie. Wykorzystują jedynie żelazko i suszarkę.

9. Śpioch
Różne hotele na świecie szukają pracowników, którzy będą testować łóżka w pokojach. Jedynym wymogiem jest sprawne posługiwanie się oficjalnymi językami przybytku. Czasami za to samo zajęcie chcą płacić lekarze i naukowcy proponujący niecałe 70 tys. złotych za dwa miesiące leżenia.
2.jpg
8. Żałobnicy
W Anglii istnieje firma Rent a Mourner, która oferuje wynajęcie żałobnika na pogrzeb bliskiego. Taka osoba udaje się na ceremonię i płacze za zmarłym. Za dwie godziny usługi należy zapłacić równowartość 280 złotych.

7. Surfujące psy
W niektórych nadmorskich miejscowościach na świecie, pracują osoby, które nauczą cię surfować. Twojego psa też. Płacisz im, abyś ty i twój pupil nie spadli z deski podczas łapania fal.
3.jpg
6. Płeć kury
W Wielkiej Brytanii i Japonii są profesjonalni pracownicy, którzy określają płeć zwierząt hodowlanych. A dokładnie mają określić, czy dany przedstawiciel gatunku jest kurą czy kogutem. Opierają się głównie na intuicji. Zarabiają równowartość nawet 20 tys. złotych rocznie.

5. Stojący w kolejce
W czasie wielkich wyprzedaży, bądź premiery bardzo pożądanych urządzeń popularne jest zatrudnianie osób, które będą stały w kolejce za ciebie. Można zarobić nawet 4 tys. złotych tygodniowo.
4.jpg
4. Tester zabawek erotycznych
Firmy produkujące akcesoria erotyczne zatrudniają profesjonalnych testerów, którzy jako pierwsi otrzymują dane zabawki, bieliznę, czy inne produkty. Pracują oni z domów i mają sprawdzać czy dostarczone do nich rzeczy działają jak powinny. Pensja wynosi równowartość 13 tys. złotych miesięcznie.

3. Ratunek na kaca
Marc Simons prowadzi firmę Hangover Helpers Party Cleaner, która zajmuje się porządkowaniem życia imprezowiczów, po suto zakrapianej zabawie. Pracownicy przyjeżdżają do danego domu, serwują skacowanym burrito i sprzątają. Koszt wynosi równowartość 80 złotych za jedną osobę.
5.jpg
2. Oglądanie schnącej farby

Firmy zatrudniają Keitha Jacksona, aby obserwował jak długo ich farby schną na ścianie. Jest to pełnoetatowe zajęcia, którym mężczyzna zaczął się parać w wieku 16 lat.

1. Wąchanie ręczników papierowych
To jest prawdziwy zawód. Firmy płacą ludziom, aby wąchali produkowane przez nich ręczniki papierowe, ponieważ nie chcą, aby śmierdziały. Zatrudniona osoba może zarobić nawet 17 tys. złotych miesięcznie.   Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 11.04.2017