Tom Cruise zagra w Top Gun 2

Kolejny kinowy hit prawdopodobnie doczeka się swojej kontynuacji. Tym razem przyszła kolej na kultowe Top Gun, i według zapowiedzi producenta sequelu, w główną postać Mavericka, znów wcieli się Tom Cruise.
top gun.jpg

Plotka powtarzana już od wielu miesięcy nareszcie została potwierdzona przez Jerry’ego Bruckheimera, producenta Tpo Gun 2. Podczas rozmowy z „Entertainment Tonight” Bruckheimer zapytany o to, czy Tom Cruise zagra ponownie Mavericka, odpowiedział: - Tak, oczywiście! Nie ma Top Gun bez Cruise’a!

Deklaracja ta oznacza także, że kultowe Top Gun doczeka się wreszcie swojej kontynuacji po ponad 30 latach od premiery pierwszej części w 1986 roku. I choć pomysł nakręcenia sequelu pojawił się już kilka lat temu, to jednak ze względu na samobójstwo Tony’ego Scotta – reżysera pierwszej części Top Gun, który miał również stanąć za kamerą przy okazji realizacji sequelu – pomysł ten został odłożony w czasie.

Wrócono do niego w roku 2014 właśnie za sprawą wspomnianego wcześniej Jerry’ego Bruckheimera, który odpowiada za wyprodukowanie takich filmów jak Piraci z Karaibów, Gliniarz z Beverly Hills, czy Bad Boys.

Można się więc spodziewać, że kontynuacja Top Gun nie będzie odstawać poziomem od oryginału, tym bardziej, że Val Kilmer także zapowiedział chęć wystąpienia w sequelu – ponownie w roli Toma „Icemana” Kaznskiego.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 04.04.2016