Tak wygląda pokaz mody w Arabii Saudyjskiej – zamiast modelek… drony

Na tym pokazie mody nie było absolutnie żadnych obaw, że uroda modelek przyćmi jakąkolwiek kreację. Wszystko dlatego, że nie było na nim ani jednej modelki.
arabia.jpg

Jeśli ktokolwiek wpadł na ten saudyjski pokaz mody głównie po to, by podziwiać piękno pań noszących kreacje projektantów, to z pewnością bardzo się zawiódł. Stroje prezentowane były bowiem nie przez modelki, a przez unoszące się nad wybiegiem drony, do których przyczepione były wieszaki z sukienkami (naprawdę nie sądziłem, że kiedykolwiek w życiu napiszę takie zdanie).

Całość wyglądała więc bardziej jak relacja z wizyty w jakimś nawiedzonym domu niż pokaz mody w ekskluzywnym hotelu Hilton w jednym z najbogatszych miast Bliskiego Wschodu – Dżuddzie (tak, to właśnie w tym mieście trwa budowa pierwszego na świecie kilometrowego wieżowca).Decyzja o użyciu dronów spowodowana była Ramadanem, podczas którego muzułmanie muszą zachować szczególną wstrzemięźliwość w niemal wszystkich dziedzinach życia.

Środowisko modowe nie przyjęło jednak tego pokazu zbyt dobrze. W końcu to właśnie ludzie dodają blasku każdej kreacji, a nawet najpiękniejszy element garderoby wiszący po prostu na wieszaku, zmienia się w zwykły kawałek materiału. Nie zabrakło także komentarzy dotyczących kolejnego przypadku łamania praw kobiet.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Poniedziałek 11.06.2018