"Szybki Cash" 5 października w kinach!

Film Daniéla Espinosy to nie tylko zaskakujący, obfitujący w niespodzianki rasowy thriller, ale też ciekawy obraz szwedzkiego społeczeństwa, opowieść o nie zawsze czystych fortunach bogaczy i chciwości, która cechuje zarówno bandytów, jak i elity.
szybki cash.jpg


Ekranizacja bestsellerowej powieści Jensa Lapidusa „Snabba Cash” odniosła w Szwecji olbrzymi sukces kasowy w 2010 roku i na kilka tygodni zdominowała szwedzki box office, spychając z pierwszej pozycji „Avatara”. Od 17 sierpnia 2012 roku w szwedzkich kinach grana jest druga część filmu.

Johan jest obiecującym studentem ekonomii, który imprezuje ze swoimi bogatymi kumplami z uczelni. Pozuje na syna dyplomaty, ale w rzeczywistości zarabia na chleb jeżdżąc taksówką. Zazdrości kolegom, których bez trudu stać na wszystko. W dodatku zakochuje się w dziewczynie z wyższych sfer. Aby mieć więcej pieniędzy na wystawne życie, wplątuje się w ciemne interesy.
plakat_szybkicash.jpg
Mrado ściąga haracze dla serbskiej mafii, a teraz ma zabić kogoś na jej zlecenie. Próbuje też pogodzić swoją „pracę” z opieką nad ośmioletnią córką, której matka wylądowała na odwyku.

Jorge właśnie uciekł z więzienia. Chce zgarnąć duży szmal, a potem czmychnąć z kraju. Ma plan. Ale po piętach depczą mu nie tylko stróże prawa, lecz także Serbowie, którym podpadł.
Wszyscy trzej marzą o dużej forsie, a złośliwy los w końcu krzyżuje ich drogi. Szybki cash okazuje się jednak nie tak łatwy do zdobycia i ma wysoką cenę…

SZWEDZKI WYMIATACZ
„Szybki cash” był wielkim sukcesem kasowym w Szwecji od czasu premiery w połowie stycznia 2010 roku. Po mocnym weekendzie otwarcia nastąpiło kilka równie mocnych tygodni na czele box office’u. Po zaledwie 3 tygodniach w kinach film miał 430.000 widzów, czyli więcej niż przez ten sam czas osiągnęła trzecia część bardzo popularnej trylogii „Millennium”. To czyni „Szybki cash” jednym z największych szwedzkich hitów ostatniej dekady. Firma odpowiedzialna za produkcję filmu pracuje obecnie nad jego trzecią częścią. Druga miała w Szwecji premierę 17 sierpnia 2012.

TWÓRCY
Reżyseria - Daniél Espinosa
Scenariusz - Maria Karlsson we współpracy z Daniélem Espinosą, Hassanem Loo Sattarvandim i Fredrikiem Wikströmem na podstawie powieści „Snabba Cash” Jensa Lapidusa
Zdjęcia - Aril Wretblad
Muzyka i dźwięk - Jon Ekstrand

OBSADA:
Joel Kinnaman - Johan „JW” Westlund
Matias Padin Varela - Jorge Salinas
Dragomir Mrsic - Mrado Slovovic
Lisa Henni - Sophie
Mahmut Suvakci - AbdulkarimDodał(a): ckm.pl Poniedziałek 24.09.2012