Szklanka piwa dziennie może prowadzić do demencji

Wystarczy jedna duża szklanka piwa dziennie lub jeden kieliszek wina, by twój mózg zamienił się w sieczkę, a ty – byś dostał demencji.
iStock-885559090.jpg

Nowe badania wskazują na to, że piwo może wcale nie być takie dobre dla twojego zdrowia, jak się wcześniej wydawało. Kiedyś pisaliśmy bowiem, że kufel jasnego pełnego dziennie chroni nasz mózg przed rozwojem choroby tego złośliwego Niemca, co to chowa wszystko po kątach. Wówczas źródłem tych twierdzeń byli fińscy naukowcy.

Teraz ukazały się jednak nowe badania autorstwa m.in. Brytyjczyków z Oksfordu, którzy twierdzą coś zupełnie przeciwnego. Ich zdaniem jedna duża szklanka piwa lub jeden kieliszek wina dziennie może prowadzić do tzw. chorób neurodegeneracyjnych, czyli właśnie wspomnianego Alzheimera czy demencji.

Tyczy się to w szczególności osób w średnim wieku i starszych, które w głównej mierze uczestniczyły w badaniach. Oczywiście żeby doprowadzić do wspomnianych wcześniej skutków musielibyście pić dzień w dzień przez kilka lat przynajmniej jedno piwo dziennie.

Z drugiej strony dobra wiadomość jest taka, że Brytyjczycy mogą się mylić i to Finowie mówiący o pozytywnych skutkach picia piwa mogą mieć rację. O tym musicie już zdecydować jednak sami. My tylko ostrzegamy.

ZOBACZ TEŻ MAGNETYCZNĄ LASKĘ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 15.01.2018