Powstaje serial o Johnie Wicku

Pamiętacie jeszcze ten film o płatnym mordercy o lodowatym spojrzeniu, który umie wykańczać swoich wrogów na setki różnych sposobów i kocha pieski? Szykujcie się na powrót Johna Wicka. Tym razem w wersji serialowej.
59442a8106700e28f711431fca2ff008.jpg

Dwie filmowe części Johna Wicka to była absolutna jazda bez trzymanki, a trup w obu tych produkcjach ścielił gęściej niż we wszystkich filmach akcji z lat 90 razem wziętych. No dobra, trochę przesadzamy, ale gdy do filmowej liczby trupów dodamy kolejne stosy martwych wrogów, których John Wick wykończy w planowanym serialu, to wówczas nasze porównanie będzie jak najbardziej sensowne.

Tym bardziej, że do pracy nad serialem została zatrudniona podobna ekipa twórców, co w przypadku filmów, tj. dwaj reżyserzy obydwu części (Chad Stahelski, David Leitch), scenarzysta (Derek Kolstad) producent (Basil Iwanyk) i oczywiście największa gwiazda, czyli Keanu Reeves, odtwórca głównej roli.

Serial ma nosić tytuł „The Continental”, czyli tak jak hotel płatnych zabójców znany z filmów, i to właśnie wokół niego ma oscylować fabuła produkcji. Możemy się więc spodziewać rozszerzenia wątków i historii postaci znanych z kinowych wersji Johna Wicka, a także wprowadzenia nowych, jeszcze niebezpieczniejszych i mroczniejszych bohaterów, z którymi Wick będzie musiał sobie poradzić. I oczywiście jeszcze większej liczby trupów i finezyjnych sposobów mordowania wrogów, ale o tym już wspominaliśmy. Już nie możemy się doczekać.

Na małą zachętę zerknijcie na poniższą sekwencję walki z pierwszej części Johna Wicka.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. plakat promujący film Poniedziałek 15.01.2018