Bąbelastic

Relaks w jacuzzi bez wybuchowego wina z bąbelkami jest niczym Heidi Klum zapięta po samą szyję, czyli bez sensu.
BOLLINGER

Nawet jeżeli jesteś człowiekiem, który uważa, że facetom konsumującym napoje poniżej 40 procent mocy rosną piersi, to w tym szczególnym okresie nie możesz się boczyć na szampany i wina musujące. Musisz jedynie wybrać odpowiednią butelkę. I odpalić korek!

1. BOLLINGER R.D. 1996 EXTRA BRUT 0,75 l/640 zł
Niegdyś James Bond pijał Dom Pérignona i Taittingera. Jednak od czasu filmu „Pozdrowienia z Rosji” (1963) konsumuje wyłącznie „bolężera” z francuskiego Ay (Szampania). Chyba nie musimy cię dalej przekonywać? Moc tego bardzo wytrawnego napitku to 12 proc.

2. MOËT & CHANDON BRUT IMPERIAL 0,75 l/199 zł
Oto szampan, któremu Elżbieta II przyznała Królewską Rękojmię, czyli ekskluzywny certyfikat, zarezerwowany wyłącznie dla ulubionych produktów mieszkańców Pałacu Buckingham. Lepszej rekomendacji nie trzeba. Moc wynosi rzetelne 12 proc.

3. PILSNER SEKT BRUT EXCLUSIVE 0,75 l/46 zł
Co piją w jacuzzi prawdziwi piwosze? Oczywiście jedynym sensownym wyborem jest dla nich takie mocno wytrawne wino musujące. Tworzone jest przez czeską firmę Plzeňský Prazdroj, którą kochasz zapewne za pienistego  Pilsnera Urquella.

4. PROSECCO YELLO 0,75 l/21 zł
Nie chcesz wydawać majątku na bąble? Spróbuj lekko musującego wina (tzw. frizzante) z włoskiego regionu Veneto. Ten 10,5–procentowy wytrawny trunek to naszym zdaniem zdecydowany numer 1 w kategorii „jakość w świetnej cenie”.

5. DOM PÉRIGNON VINTAGE 2000 0,75 l/640 zł
Największa ikona świata win musujących, czyli szampan tworzony przez firmę Moët et Chandon, nazwany na cześć zakonnika benedyktyna, który w XVII wieku jako pierwszy wpuścił do wina bąbelki. Tutaj wytrawna wersja (brut) o mocy 12,5 proc.

6. JOSEPH PERRIER CUVÉE ROYALE DEMI–SEC 0,75 l/179 zł
Półwytrawne 12 proc. z wytwórni ulokowanej w Châlons–en–Champagne (samo serce francuskiej Szampanii). Ta firma, choć niewielka, już od 1825 roku jest absolutnie kultowa wśród prawdziwych znawców kwestii bąbelkowej.

7. ALFA SPUMANTE BRUT BLANC DE NOIRE 0,75 l/90 zł
Oto mokry sen wszystkich miłośników Alfa Romeo. Nawet abstynentów, choć napój ma 12,4 konia alkoholowej mocy. Ten biały musujący trunek produkowany jest z ciemnych winogron Pinot Noire we włoskim Piemoncie.

8. KARMA CALIFORNIA BRUT 0,187 l/17 zł
Chcesz pokazać znajomym stylistom, że doskonale znasz się na najnowszych trendach? Koniecznie sięgnij po to ultramodne wino musujące z USA. Uwaga: pijesz je wyłącznie bezpośrednio z buteleczki, przelewanie go do kieliszków jest obciachem.

Dodał(a): Michał Jośko Piątek 19.08.2011