Sypiasz sam? Oto czego nie może zabraknąć w Twojej sypialni

Przekonaj się, jak wygodną opcją dla singla jest materac 100x200 i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by podłoże zapewniało zdrowy i komfortowy sen.

small materace-100x200-optymalny-wybor-dla-spiacych-pojedynczo.jpg

Masz całe łóżko dla siebie? Jeżeli zastanawiasz się, jak materac powinien znaleźć się w Twojej sypialni, optymalnym rozwiązaniem będzie materac dla singla. Jego standardowe wymiary to 100×200 cm. Taki materac dobrze sprawdzi się w niewielkiej sypialni, a wybierając konstrukcję z możliwością składania, transport, przechowywanie czy czyszczenie będą znacznie prostsze.

Materac 100x200 – idealne rozwiązanie dla kompaktowego mieszkania singla

Wielu z nas szuka obecnie sposobu na odświeżenie swojej sypialni. Jednym z prostszych sposobów na poprawę komfortu i jakości snu jest wymiana materaca. Kupno nowego łóżka nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz ponosić kosztów związanych z tak dużą inwestycją. Na jaką konstrukcję materaca warto się zdecydować?

Materac jest co prawda tańszą opcją niż kupno nowego łóżka, to jednak wciąż znaczny wydatek pieniędzy. Stąd tak ważne jest znalezienie podłoża o odpowiedniej konstrukcji. Kluczowe jest tutaj dobranie optymalnego wymiaru, który zapewni komfort podczas nocnego odpoczynku, a jednocześnie wpasuje się w niewielkie pomieszczenie. W przypadku sypialni singli dobrze sprawdzą materace 100x200. Wybór konstrukcji o takich wymiarach jest naprawdę szeroki, dlatego w pierwszej kolejności dobrze jest wybierać materace pojedyncze od sprawdzonych producentów takich jak Hilding Anders.

Ta skandynawska marka odpowiada za produkcję wielu unikalnych rozwiązań w kwestii akcesoriów wspierających zdrowy i komfortowy sen (oprócz materacy produkuje też poduszki, pościel czy stelaże), a do tego współpracuje z innymi podmiotami. Materace Sleepmed czy Pan Materac by Hilding Anders są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl i cieszą się dużym uznaniem zarówno branżowych ekspertów, jak i zwykłych osób niezajmujących się na co dzień materacami.materac-dla-singla-z-jakiego-materialu-powinien-byc-wykonany.jpg

Materac dla singla – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Mitem jest stwierdzenie, że dziś nie używa się materacy sprężynowych. To fakt, nie są tak popularne jak konstrukcje piankowe, jednak dzięki kilku zmianom udało się je przystosować do wymagań współczesnych użytkowników. Tego typu materace cechują się wysokim stopniem twardości. Znacznie lepiej sprawdzają się jednak jako materac podwójny, głównie ze względu na zastosowanie sprężyn kieszeniowych uginających się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, nie przenosząc drgań na inne części łóżka.

Jeżeli oczekujesz pełnego komfortu i dużej miękkości, postaw na materace piankowe, wśród których wyróżnić można konstrukcje termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe. Każda z nich cechuje się nieco innymi właściwościami. Przykładowo materace termoelastyczne aktywnie reagują na temperaturę użytkownika i dostosowują się do niej. Dobrze więc sprawdzić, co dokładnie oferuje dany typ materaca.

Materac pojedynczy – dodatkowe funkcje, o których warto pamiętać przy zakupie

Omawiany wcześniej materac piankowy ma również inne zalety, dzięki którym będzie idealnie pasował do sypialni singla wynajmującego mieszkanie. Osoby z ograniczonym metrażem muszą ostrożnie dobierać wszelkie nowe wyposażenie wnętrza, dlatego przy okazji zakupu materaca 100x200 dobrze jest sprawdzić, czy jest on składany. Opcja ta pozwoli na jego wygodny transport i przechowywanie. A jeśli planujesz zakup materaca nawierzchniowego, to z kanapy lub wersalki pełniącej w nocy rolę łóżkabędzie można korzystać bez większych przeszkód.

Nie każdy aspekt będzie jednak tak wygodny do sprawdzenia, zwłaszcza jeśli decydujesz się na zakup online. W takiej sytuacji dobrze jest kierować się oznaczeniami i certyfikatami, a przede wszystkim wybierać materace sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Marka daje 15-letnią gwarancję, a jej konstrukcje mają 7 stref twardości, dzięki czemu materace mają zbawienny wpływ na kręgosłup użytkownika.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Środa 27.01.2021