Straż miejska na hulajnogach. Nowy sprzęt

Wrocławska Straż Miejska działa już 30 lat i z tej okazji jedna z firm postanowiła ufundować im hulajnogi elektryczne i nowe rowery. Jest to pierwsza jednostka w Polsce, która będzie się poruszać za pomocą elektrycznego sprzętu.
Zrzut ekranu 2021-09-27 o 10.48.18.png

"Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta, muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach. Patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne" - stwierdził Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia.30–lecie wrocławskiej Straży Miejskiej zostało uczczone m.in. przez firmę Auto Group Polska, która to właśnie ufundowała sprzęt. Przypomnijmy, że jednostka ze stolicy Dolnego Śląska jest jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce. Do dyspozycji mundurowych są chociażby drony, które wykonują pomiary związków chemicznych powstających w wyniku spalania odpadów.
Teraz, gdy zdecydujecie się na szybkie piwo w parku, będziecie musieli uważać nie tylko na to, czy w pobliżu nie ma radiowozu, ale także elektrycznych hulajnóg. Inaczej taka przyjemność skończy się mandatem. Chyba, że umiejętnie to rozegracie i skomplementujecie nowy sprzęt strażników, to może wam się upiecze.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 27.09.2021