Czwarta fala koronawirusa. Czy czekają nas nowe obostrzenia?

Coraz głośniej mówi się o czwartej fali koronawirusa. Internauci zastanawiają się, czy jej przyjście będzie równoznaczne z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń, co mogłoby ponownie doprowadzić do lockdownu. Okazuje się, że kraj może zostać podzielony.
Zrzut ekranu 2021-09-27 o 14.46.30.png

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, według których kraj może po raz kolejny zostać podzielony na strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. "Dyskusja o obostrzeniach ma rozpocząć się, gdy dziennie potwierdzanych będzie ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem" - czytamy na stronie. Według RMF FM, takie słowa miały paść z ust ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
Patrząc na obecną sytuację w naszym kraju, taka sytuacja może mieć miejsce już w tym tygodniu. Nowe obostrzenia miały y dotyczyć "limitów dla niezaszczepionych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu". Nie byłyby to jednak obostrzenia wprowadzane na terenie całego kraju, lecz z podziałem na powiaty. Coraz mniej Polaków decyduje się na szczepienie, a ten temat wzbudza wiele kontrowersji. Z kolei zwiększa się liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, przez co rządzący muszą podjąć odpowiednie kroki, by temu zapobiec. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 27.09.2021