Steven Spielberg zekranizuje komiks o polskim pilocie

Kolejny klasyczny komiks ze stajni DC Comics wejdzie na wielki ekran. Patrząc na reżysera i tematykę, wróżymy tej produkcji sukces.
Projekt bez tytułu.jpg

„Blackhawk” to komiks, który po raz pierwszy został wypuszczony w roku 1941. Jego głównym bohaterem jest właśnie tytułowy Czarny Jastrząb, czyli polski pilot myśliwca, który po klęsce Polski w starciu z nazistami w 1939 roku ucieka na zachód, by tam na czele elitarnej eskadry lotniczej kontynuować walkę z Niemcami. Członkami szwadronu są też inni Polacy – Stanislaus (prawa ręka Black Hawka) i epizodycznie – Zeg.

W trakcie rozwoju fabuły komiksu twórcy zastąpili polskiego pilota Amerykaninem polskiego pochodzenia, by ostatecznie powrócić do pierwotnych korzeni postaci. Ostatecznie Black Hawk znany jest jako Major Janos Prohaska.

I właśnie za ekranizację tego komiksu bierze się jeden z najwybitniejszych reżyserów Hollywood, czyli sam Steven Spielberg. Na razie żadne szczegóły tego filmu nie są znane, wiadomo jednak że Spielberg stanie za kamerą przy tworzeniu „Blachawka” oraz osobiście będzie nadzorował produkcję.

Tematyka filmu oraz nazwisko reżysera wróżą same dobre rzeczy temu dziełu. W końcu może też widzowie doczekają się na solidny kawałek kina oznaczony stemplem DC Comics. My sami bardzo na to liczymy.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Forum, Reuters/ DC Comics Czwartek 19.04.2018