Spodziewajcie się ulotek od PiS. Wychwalanie Polskiego Ładu i pisanie, że wszystko jest super

Partia Prawo i Sprawiedliwość zamierza kolportować ulotki w ramach promocji Polskiego Ładu. W tym roku będzie ich osiem milionów, a kolejne siedem trafi do waszych skrzynek pocztowych w styczniu i lutym 2022 r. W sumie partia rządząca wydrukuje 15 065 363 sztuki ulotek formatu A4.
Zrzut ekranu 2021-10-28 o 13.19.32.png

Na ulotce zobaczymy opis "kluczowych zmian", jakie mają zostać wprowadzone. O dziwo, na pierwszy rzut pójdą korzyści podatkowe. Można dodać do tego podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podwyższenie progu podatkowego i PIT 0 dla rodzin 4+. Mało tego, na ulotce będzie nawet tabelka wskazująca, ile można zyskać na Polskim ładzie. Na stronie programu znajdziemy także kalkulator pensji. Możemy tam sprawdzić, o ile zwiększy się nasza pensja po zastosowaniu rozwiązań, które PiS chce wprowadzić.
Na realizację Polskiego Ładu partia rządząca ma przeznaczyć ok. 72,4 mld rocznie. Szacuje się, że do 2030 r. wyjdzie w sumie 651 mld zł. 

Cytując klasyk: "ciekawe skąd mają na to pieniążki". Jeszcze w tym roku najprawdopodobniej pojawią się w waszych skrzynkach takie ulotki. Jeśli uznacie, że jest ich za mało, zawsze możecie zapoznać się bliżej z wszystkimi informacjami na stronie Polskiego Ładu, a po czasie zweryfikować, ile rzeczy było blisko prawdy.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Czwartek 28.10.2021