Śledztwo przez Ice Bucket Challenge

Pamiętacie niemieckiego polityka, który nagrał swój Ice Bucket Challenge na balkonie, na którym rósł sobie krzak konopi indyjskiej? Niemiecka prokuratura wdrożyła przeciwko niemu śledztwo

Ice Bucket Challenge marihuana

Kiedy w wakacje ludzie podnosili społeczną świadomość na temat stwardnienia zanikowego bocznego, oblewając się kubłami lodowatej wody, pewien niemiecki polityk, a konkretnie niejaki Cem Özdemir, postanowił w ten sam sposób zamanifestować poparcie dla legalizacji marihuany.

W filmie, który nagrał, widać było całkiem dorodny krzaczek konopi, co z resztą potwierdził kilka dni później sam autor. 49-letni polityk wyznał wtedy, że konopie nie znalazły się w materiale wideo przypadkiem i jednocześnie uznał, że w wolnym społeczeństwie to obywatele powinni decydować o tym, czy ktoś może spożywać marihuanę, czy nie.

Jak widać, innego zdania jest niemiecka prokuratura... Przeciwko szefowi partii Zielonych wszczęto bowiem śledztwo. Mężczyzna jest podejrzany o uprawę konopi indyjskich i stracił immunitet poselski.

"Fakt, że uchwycenie na taśmie wideo jednej roślinki prowadzi do wdrożenia zakrojonego na szeroką skalę śledztwa, jest dowodem na to, że niemiecka polityka wobec narkotyków pozbawiona jest sensu" - powiedział podejrzany.

Istnieje szansa, że śledztwo zostanie umorzone ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Niedziela 18.01.2015