„Skandal. Ewenement Molesty". Doczekaliśmy się naprawdę dobrego dokumentu o hip-hopie w Polsce

2 października do kin trafi najnowszy film w reżyserii Bartosza Paducha - „Skandal. Ewenement Molesty”. Dzięki uprzejmości BestFilm.pl zobaczyliśmy ten film wcześniej.
molestaew.jpg

Sama nazwa Molesta Ewenement znana jest zapewne każdemu słuchaczowi polskiego rapu. Historia zespołu już niekoniecznie. Dzięki filmowi Bartosza Paducha możecie otrzymać szybką lekcję w pigułce. Jest to opowieść nie tylko o Moleście, ale tak naprawdę o początkach całego polskiego hip-hopu.

Fantastycznie dobrane materiały retrospekcyjne połączone z aktualnymi wypowiedziami takich osób jak Włodi, Vienio, Sokół, Pezet czy Tede, tworzą interesujący spójny materiał. Z filmu możecie dowiedzieć się o kulisach powstawania płyty „Skandal” czy też poszczególnych utworów znajdujących się na niej, ale także zobaczyć polskie blokowiska lat 90., czy poznać problemy ludzi tuż po transformacji w Polsce. Prawdziwy hip-hop i socjologia w jednym. 

Możliwe, że podobnie jak ja obawiasz się kolejnego filmu o polskim hip-hopie. Kilka nietrafionych i kompromitujących dokumentów pokazujących kulturę hip-hopową spowodowało, że wielu z Was pewnie nie wierzyło, ze da się ją pokazać w słuszny, autentyczny sposób. „Skandal. Ewenement Molesty” ci to wszystko wynagrodzi. Zobaczysz film, który jest jak płyta Skandal - prawdziwy. 

Więcej dowiesz się oglądając pełną recenzję:
patrycjusz.jpg
O AUTORZE:
Patrycjusz Pasik - nasz człowiek, który od lat interesuje się hip-hopem. O polskiej scenie wie wszystko. Na każdą życiową sytuację znajdzie jakiś rap-cytat. Ostatnie 3 dychy wyda nie na obiad, a na nową rapową płytę. Zawodowo zajmuje się czymś całkowicie innym, dzięki czemu wszystko, co od niego otrzymacie, zawsze będzie niewymuszone i pełne zajawki.


Dodał(a): Patrycjusz Pasik Czwartek 10.09.2020