Ranking dłużników w Polsce. Kwoty robią wrażenie

Patrząc na to zestawienie, nagle kilka stówek, które wisisz kumplowi, może się wydawać zupełnie nieważne. Po raz kolejny opublikowano listę najbardziej zadłużonych Polaków. Jak zwykle pojawia się pytanie – jak to możliwe, że udało im się tyle wyciągnąć?
iStock-1158702105.jpg

Big InfoMonitor opublikował kolejną edycję raportu InfoDług. Od dłuższego czasu na szczycie podium jest mieszkaniec Pomorza, ale co ciekawe, jego zaległość w przeciągu ostatnich trzech miesięcy... spadła.

Zrzut ekranu 2021-06-9 o 13.28.35.png

Zaraz po 47–latku z województwa pomorskiego, który jest zadłużony na ponad 75 milionów, drugie miejsce na podium należy do 64–latka z województwa lubelskiego, który "wisi" 74 miliony. Wszystko zamyka 39–latka z województwa mazowieckiego, która jest zadłużona "jedynie" na ponad 48 milionów złotych.

Jeszcze trzy miesiące temu dług 47–letniego Pomorzanina był o 82 tysiące złotych większy, lecz nagle kwota została drastycznie obniżona. Oczywiście dłużnicy muszą w jakiś sposób wyrażać chęci na spłatę tak drastycznej kwoty, jednak jak łatwo się domyślić – nie należy to do najłatwiejszych rzeczy. 

Zrzut ekranu 2021-06-9 o 13.29.07.png

Pozycja dwóch pierwszych dłużników nie jest zagrożona. Pomiędzy wiceliderem, a mieszkanką Mazowsza jest różnica aż 27 mln zł. "Niezmiennie od roku na liście osób z najwyższymi zaległościami w Polsce znajdują się dwie kobiety. Druga również pochodzi z Mazowsza, ma 68 lat i po tym jak odsetki podbiły kwotę długu do 27,7 mln zł, awansowała z dziewiątej na ósmą pozycję" – można przeczytać w raporcie.

Co do spadku zaległości – najlepiej w tej kwestii idzie mieszkańcom Śląska. Zaraz później są Dolnoślązacy, a kolejne miejsce należy do ludzi z województwa zachodniopomorskiego. Zaległość w całej Polsce wzrosła o 0,18 mld zł. 

Jeżeli ktoś cały czas ściga cię o kilka groszy, które pożyczyłeś od niego na imprezie, pokaż mu to zestawienie. Być może zdecyduje się, by jednak nieco odpuścić. Oczywiście nie namawiamy do złego – długi należy spłacać, choćby nawet te najmniejsze. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / Infodług Środa 09.06.2021