Randkowanie po godz. 21 karane przymusowym ślubem

W trosce o zdrowy sen i odpoczynek swoich obywateli, Indonezja zakazała randkowania po godzinie 21. Ci, którzy nie będą respektowali przepisu, zostaną skazani na przymusowe śluby...

ThinkstockPhotos-178076100.jpg

Od 1 października w kilku miastach Indonezji weszło w życie nowe prawo. Na jego mocy, młodzieży poniżej 17. roku życia zakazuje się randkowania po godzinie 21. Swoją decyzję władze tłumaczą troską o moralność najmłodszych oraz honor ich rodzin. Ma to być również sposób na unikanie nieplanowanych ciąży oraz metoda zapewniająca nastolatkom długi, zdrowy sen.

"Niegdyś nie można było nawet odwiedzić sąsiada po 21. O tej porze wszyscy byli w łóżkach i odpoczywali przed kolejnym dniem ciężkiej pracy na polach ryżowych" - podsumował rzecznik władz, Dedi Mulyadi.

Jak rząd ma zamiar respektować niedorzeczne prawo? Za pomocą specjalnie oddelegowanych do tego celu patrolów oraz zwiększonej ilości kamer w miejscach publicznych! Jeśli dana para zostanie trzykrotnie przyłapana na nielegalnej randce, będzie musiała... wziąć ślub (choć tradycyjnie zamążpójście w Indonezji legalne jest dopiero od 16 roku życia, przepis ten nie dotyczy małżeństw aranżowanych).

Nie ma to jak opieka państwa troszczącego się o obywatela!Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 19.11.2015