Przyspieszenie powrotu do normalności. Rząd ogłosił daty

Rządzący najwyraźniej zrozumieli, że zasada 'zamknąć wszystko, co tylko się da' nie należy do najlepszych i lepiej pozwolić odpowiedzialnie wrócić Polakom do normalności. Efektem tego jest przyspieszenie znoszenia obostrzeń.
premmmm.jpg

Kina, teatry i filharmonie zostaną otwarte tydzień wcześniej. Według pierwotnych założeń, miało to się stać 28 maja, jednak rządzący zadecydowali, że już od 21 maja będziemy mogli uczęszczać do tych miejsc kultury. Z kolei branża sportowa zacznie działać wcześniej o... jeden dzień. Mowa tu przede wszystkim o basenach i ośrodkach fitness. One z kolei zostaną otwarte 28, a nie 29 maja.

Wszelkie luzowania w formie testowej będą trwały na pewno do 5 czerwca. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z prognozami rządzących, taki stan rzeczy utrzyma się dłużej i coraz więcej miejsc będzie otwieranych.

Kwestia kościołów i edukacji w szkołach podstawowych pozostaje bez zmian:

Kościoły – limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach, rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu
Edukacja w szkołach podstawowych – nauka stacjonarna dla klas 1–3, ścisły reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził także, że system szczepień w Polsce działa obecnie bardzo dobrze i wszelkie procedury przebiegają "bezproblemowo". Kolejne dawki także mają być w drodze do Polski. "To jedyne remedium na powrót do normalności" – stwierdził. 

"Wychodzimy z trzeciej fali pandemii, liczba zachorować systematycznie maleje. Chociaż przez ostatnie dwa dni jest nieco większa, ale te wzrosty nie są powodem do niepokoju - na poziomie średnich jest malejący trend zachorowań" – stwierdził z kolei Minister Zdrowia Adam Niedzielski. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Środa 12.05.2021