Napiwek za udostępnioną treść. Ten serwis społecznościowy dodał nową funkcję

Media społecznościowe stały się dzisiaj naszym głównym narzędziem służącym do komunikacji ze znajomymi czy stanowią źródło rozrywki. Social media pozwalają również na zarabianie pieniędzy, kolejny gigant w tym sektorze umożliwia monetyzowanie opublikowanych treści.
iStock-856672504.jpg


Chyba nikt nie ma wątpliwości, że media społecznościowe niejako zawładnęły światem. Ludzie są w stanie niemal natychmiast przesłać informację, z której mogą korzystać mieszkańcy całej ziemi. Coraz popularniejsze staje się zarabianie na własnych materiałach, taką funkcję od lat stosuje YouTube, nieco krócej Facebook. Od teraz monetyzacja treści będzie również możliwa na Twitterze.

Twitter udostępnił funkcję o nazwie "tip jar", czyli “słoik na napiwki”. Twórcy będą mogli zostać wsparci finansowo przez grono obserwujących osób. Twitter jest popularnym środkiem komunikacji wśród dziennikarzy, ekspertów oraz aktywistów non-profit. Medium upodobali sobie również politycy.

“Napiwki” będzie można przesyłać, korzystając z aplikacji Twittera zainstalowanej na smartfonie. Pieniądze będziemy mogli w prosty sposób przelać za pośrednictwem różnych metod płatności jak np. PayPal. Warto dodać, że podobna funkcja jest od jakiegoś czasu dostępna w serwisie YouTube. Dzięki niej subskrybenci mogą ustaloną przez youtubera kwotą wesprzeć jego kanał.

BBC zwraca uwagę, że nowa funkcja Twittera spotkała się z krytyką ekspertki ds. bezpieczeństwa z organizacji Social Proof Security. Przez tzw. napiwki może dojść do ujawnienia informacji prywatnych m.in. poprzez korzystanie z zewnętrznych operatorów płatności jak wspomniany PayPal. Dodatkowo sprawa może budzić kontrowersje wśród dziennikarzy, którzy nie powinni przyjmować upominków za swoją pracę - wskazuje brytyjska stacja telewizyjna.

Dodał(a): Kamil Nowicki Środa 12.05.2021