Prostytutki, koguty, pawie w więzieniu

100 telewizorów, tyle samo kogutów, 19 prostytutek, dwa pawie, dwie torby marihuany – te rzeczy nie powinny znaleźć się w więzieniu w Acapulco.
więzienie acapulco


Tydzień temu w meksykańskim więzieniu w Acapulco znaleziono ciała trzech skazanych. Zamordowano ich na zlecenie konkurencyjnego gangu. Takie rzeczy w tamtejszych zakładach karnych nikogo nie dziwią. Tak jak np. rajdy na więzienia organizowane przez zbirów, którzy chcą albo zabić członków innych grup przestępczych, albo odbić swoich ziomali.

Jednak przepełnione więzienia Meksyku, wbrew pozorom, nie są tak straszne. Na wyposażeniu celi można się spodziewać klimatyzacji, telewizora, konsoli, prostytutki, koguta, a nawet pawia. Podczas kontroli zakładu karnego w Acapulco w listopadzie 2011 roku policjanci odkryli, że osadzeni żyją w dość ekskluzywnych warunkach, a nawet stworzyli swój świat wewnątrz murów z drutem kolczastym. Niezależnie od nadzoru penitencjarnego, a nawet za jego przyzwoleniem. W kraju, który na 177 państw znajduje się na  niechlubnym 106 miejscu pod względem korupcji, przekupstwo w zakładach karnych to element więziennej codzienności.
belka_zobacz-polecana-galer.jpg
Wracając do wydarzeń z listopada 2011 – kontrola wykazała, że w więzieniu znajdują się nielegalne sprzęty, zwierzęta i osoby. A konkretnie: 100 telewizorów plazmowych, odtwarzacze DVD, konsole do gier, 19 prostytutek, dwie torby marihuany, 100 kogutów biorących udział w walkach i... dwa pawie. Dodatkowo okazało się, że sześć kobiet z bloku żeńskiego na stałe mieszkało w części męskiej.

Inny nalot z czerwca 2011 w więzieniu w Sonorze ujawnił, że więźniowie organizowali loterię, by wyposażyć celę w ekskluzywne, jak na te warunki, gadżety: klimatyzację, telewizory, odtwarzacze DVD, lodówkę.


Dodał(a): carlo Poniedziałek 13.01.2014