Powstaje Akademia Prawa i Sprawiedliwości. Będą tam kształcić 'elity' partii

Każdy ma takiego Pana Kleksa, na jakiego zasłużył. Prezes Jarosław Kaczyński chyba pozazdrościł produkcji Maciejowi Kawulskiemu i postanowił odtworzyć swoją własną Akademię, z tym, że nie wciel się w rolę 'czarodzieja', a szefa szkoły Prawa i Sprawiedliwości.
Zrzut ekranu 2022-06-14 o 12.26.44.png

Akademia będzie "zapleczem intelektualnym partii", gdzie będą się szkolić parlamentarzyści PiS. "Drogie Koleżanki, Koledzy, Posłowie i Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości! Chciałbym zaprosić was do udziału w nowym przedsięwzięciu formacyjno-edukacyjnym organizowanym przez naszą partię - Akademię Prawa i Sprawiedliwości, która rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa do czerwca 2023 r. Akademia będzie funkcjonowała w formie sobotnich zjazdów, raz lub dwa razy w miesiącu odbywających się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości" – pisał prezes partii w oficjalnym liście.

Dziennikarze Wprost podali, że kierownikiem akademii zostanie Krzysztof Szczucki, który jest szefem Rządowego Centrum Legislacji. "Człowiek premiera ma już osobiste relacje z prezesem. To może oznaczać, że Jarosław Kaczyński szykuje go na ministra" – podał polityk PiS.

"Wykłady zostaną zorganizowane wokół trzech zagadnień wiodących, z których dwa mają odpowiadać na pytania o genezę naszej formacji (skąd jesteśmy?) oraz nasz cel (dokąd zmierzamy?), zaś trzecie ma dotyczyć problematyki prawa, ustroju oraz reguł niezbędnych do osiągnięcia naszych celów" - przekazał Kaczyński.

"Sprawowanie władzy niesie ze sobą w oczywisty sposób bardzo duże zaangażowanie w rozwiązywanie bieżących problemów, zarządzanie instytucjami publicznymi oraz odpierani nieustannych ataków oponentów politycznych. Naszym udziałem stało się nie tylko naprawa Polski po nieudanych rządach naszych poprzedników, ale również zmierzenie się z niezwykle poważną i trudną sytuacją za naszą wschodnią granicą oraz daleko idącymi skutkami pandemii koronawirusa. (…) Tradycja rozwoju intelektualnego stanowi ważny element tożsamościowy naszego obozu politycznego. Warto tutaj wspomnieć seminaria naukowe w Lucieniu organizowane w latach 2006-2010 przez mojego śp. brata Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego czy Akademię Polityczną Prawa i Sprawiedliwości prowadzoną przez Panią Poseł Ewę Malik we współpracy z Marszałkiem Ryszardem Terleckim w Sosnowcu w latach 2009-2010. Naturalnie na tego typu przedsięwzięcia zawsze więcej czasu jest w okresie działalności opozycyjnej. Są one jednak bardzo potrzebne w okresie sprawowania władzy, zwłaszcza obecnie, kiedy przygotowujemy się do kolejnego cyklu wyborczego" - podaje dalej Jarosław Kaczyński.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz/ youtube.com Wtorek 14.06.2022