Powers – serial od PlayStation!

PlayStation wyprodukowało serial oparty o komiks. To pierwszy projekt tego typu. 10 odcinków opowiadać będzie o byłym superbohaterze, który utracił swe moce w okrutnych okolicznościach. Teraz pracuje dla policji w jednostce zajmującej się walką z nadużywającymi swoich mocy nadludzi.
powers-serial.jpg

Serial „Powers” opowiada perypetie detektywa Christiana Walkera (Sharlto Copley), który w latach swej świetności był bohaterem z supermocami, ale utracił je i jest teraz regularnym człowiekiem. Z racji znajomości tematu i środowiska, trafia do jednostki policyjnej Powers Department, która specjalizuje się w zwalczaniu przestępczości związanej z nadludzkimi mocami. Nawiedzany przez demony przeszłości pcha swój wózek, zagryzając zęby i próbując poradzić sobie z byciem zwyczajnym. Jest to dla niego także lekcja pokory, bo będąc superbohaterem, był zarozumialcem. Po ich utracie nabiera pokory i wmawia sobie, że gdyby wszystko mogło być po staremu, byłby lepszym nadczłowiekiem.

Akcja serialu „Powers” rozgrywa się w Los Angeles, gdzie ludzie bez skrupułów nadużywają swoich mocy, by osiągnąć swoje cele. Te są zazwyczaj jasno sprecyzowane: sława, władza, pieniądze. Gdy ktoś nadużywa swojego nieziemskiego potencjału, do akcji wkracza Christian Walker i jego partnerka Deeny Pilgrim (Susan Heyward). Oczywiście jest też arcywróg – Wolfe (Eddie Izzard), który wie, w jakie tony uderzać, by eks bohatera zabolało najmocniej.„Powers” to 10-odcinkowy serial oparty na komiksie stworzonym przez Briana Michaela Bendisa i z rysunkami Michalea Avona Oeminga. Był to niezależny pomysł, w który wkładali dużo serca i dopieszczali go w każdym detalu. Na początku wydawany przez Image Comics, w 2004 roku trafił do imperium Marvela.

PlayStation, produkujące serial, zna się doskonale na rozrywce, komiksowych adaptacjach, superbohaterach i nadprzyrodzonych historiach, co dawało twórcom komiksu maksimum swobody przy realizacji. Brak ograniczeń i ryzykownych posunięć na etapie powstawania takich tytułów, zawsze najbardziej cieszy fanów.

Gdzie obejrzeć? Serial „Powers” można obejrzeć na konsoli PlayStation 4. Nowe odcinki emitowane są w każdy wtorek i będą kosztowały 1,99 dolara. Chyba, że wykupiłeś subskrypcję PS Plus, wtedy oglądasz za darmo nie tylko kolejne epizody, ale masz dostęp do materiałów zakulisowych oraz dodatków. Seria wystartowała 10 marca na świecie i 11 marca w Polsce.Dodał(a): Paweł Janusz Środa 11.03.2015