Polscy kowale odtworzyli topór Kratosa z „God Of War”

Trollsky i Paps Tomahawks połączyli siły i wspólnie wykonali topór o nazwie Lewiatan – broń, którą posługuje się Kratos w najnowszej odsłonie „God Of War”.

kratos.jpg

Jeśli interesujecie się bronią białą, to zapewne kojarzycie Trollsky’ego. Gość jest knifemakerem, czyli rzemieślnikiem zajmującym się tworzeniem noży, który może się pochwalić sporą popularnością na YouTube – jego kanał jest subskrybowany przez ponad 150 tysięcy użytkowników. W jego najnowszym filmie nie zobaczymy jednak procesu tworzenia kolejnego noża, a broni o zdecydowanie większej sile rażenia.

Trollsky postanowił bowiem połączyć siłym z innym rzemieślnikiem – Pawłem Surdelem, który pod pseudonimem Paps Tomahawks tworzy różnego rodzaju topory i siekiery. Efektem tej współpracy jest nie byle jaka broń, bo sam Lewiatan – topór, który jest podstawową bronią Kratosa, czyli głównego bohatera gry „God Of War”. Na filmie, który został zamieszczony na YouTube można zobaczyć jak powstawał topór, a także jak prezentuje się w akcji. Niestety nie można powiedzieć, żeby dzieło obu panów było w pełni udane – w przeciwieństwie do prawdziwego Lewiatana, ten wykonany przez nich nie wraca sam do ręki właściciela po rzucie. Najwidoczniej magiczne arkana krasnoludzkich kowali okazały się zbyt trudne do opanowania.

Polacy nie są jedynymi, którzy zdecydowali się na odtworzenie Lewiatana. Na taki sam zabieg zdecydowali się prowadzący kanał Men At Arms. Jak myślicie, komu lepiej udała się ta sztuka?

">„God Of War” to jedna z najlepiej przyjętych i jednocześnie najwyżej ocenionych gier tego roku. Peany pochwalne na jej cześć w żadnym wypadku nie są przesadzone. Sporo się zmieniło względem trzeciej części krwawych przygód Boga Wojny – kamera jest ustawiona za plecami bohatera, system walki garściami czerpie z tego znanego z serii „Souls” (chociaż rozgrywka nie jest aż tak trudna jak w grach od From Software), a duży nacisk położono na fabułę. Nie zapomniano oczywiście o najważniejszym elemencie serii, czyli efektownych i satysfakcjonujących starciach z mniejszymi i większymi przeciwnikami. Przygody Kratosa trafiły wyłącznie na PlayStation 4.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Piątek 11.05.2018