Pierwszy zwiastun „Piratów z Karaibów 5”!

Jack Sparrow, najbardziej znany pirat ostatnich lat, powraca na ekrany kin, by znów zmierzyć się z siłami zła, które, jak to już zdążyliśmy do tego przywyknąć, ponownie planują go wykończyć i przy okazji opanować wszystkie morza i oceany.
piraci.JPG

Po 13 latach od nakręcenia pierwszej części „Piratów z Karaibów”, ta jedna z najbardziej kultowych serii ostatnich lat, doczekała się właśnie swojej kolejnej, piątej już, kontynuacji. Najnowsza odsłona będzie nosić tytuł „Piraci z Karaibów: Dead Men Tell No Tales” (nie ma jeszcze oficjalnego tłumaczenia polskiego dystrybutora, jednak można to przetłumaczyć jako „Martwi nie opowiadają bajek”) i na ekrany kin trafi 26 maja 2017 roku.

Fabuła najnowszej części znów będzie się opierać na walce nieustraszonego i nieco pokręconego kapitana Jacka Sparrowa (w tej roli oczywiście Johnny Depp) z kolejnym złowieszczym, półmartwym, kierującym armią żywych trupów kapitanem, tym razem o imieniu Salazar (Javier Bardem), który wraz ze swoją przerażającą kliką wydostał się z Diabelskiego Trójkąta i planuje wykończyć wszystkich piratów stąpających po ziemi, oczywiście na czele ze Sparrowem. Jedynym sposobem na powstrzymanie demonicznego Salazara jest odnalezienie mitologicznego trójzębu Posejdona.Na ekranie obok Deppa i Bardema zobaczymy także stałą ekipę aktorów z Geoffreyem Rushem w roli Barbossy, Orlando Bloomem w roli Willa Turnera i Kevinem McNallym w roli Joshamee Gibbsem na czele. Poza nimi pojawią się także nowe postaci grane przez Kaya Scodelario czy Brentona Thwaitesa. W jednej z najbardziej spektakularnych scen filmu ma pojawić się także były członek zespołu The Beatles Paul McCartney.

Za kamerą stanie zaś dwóch, szerzej nieznanych reżyserów: Joachim Roenning i Espen Sandberg.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Poniedziałek 03.10.2016