Orientalna kuchnia

Co Pan na to Panie Makłowicz?

orientalna kuchnia


Poznaj listę najohydniejszych dań świata! Smacznego...

BalutTo jedno z ulubionych dań w Kambodży. Balut to kacze jajka. Co w tym dziwnego przecież jajka je każdy – pomyślałeś. Tak, ale nie tuż przed wykluciem. Płody, bowiem są już … opierzone. Zanim trafią do twojego żołądka musisz je ugotować.

Casu Marzu


To owczy ser z dodatkiem … serowych much. Śmierdzi gorzej niż padlina. Mało tego! Larwy serowej muchy skaczą na 15 cm w górę i mogą rozmnażać się w ludzkim przewodzie pokarmowym! Powoduje to krwiste biegunki oraz wymioty!

Escamoles


Meksykanie twierdzą, że nie ma nic lepszego niż jaja … czarnych jadowitych mrówek. Podobno smakują jak… masło orzechowe. Mrówki te żyją w korzeniach agaw i mezcalu, niezbyt przyjaźnią się z ludźmi więc sam ich nie zbieraj. Nie dość, że cię zgryzą to i jeszcze zostawią głodnego.

Surströmming


To szwedzki przysmak ze sfermentowanych śledzi. Przechowywane są w puszkach, które po otwarciu sprawiają, że głód natychmiast przechodzi … walą jak skisłe przepocone maratońskie skarpety. Oprócz Szwedów mało kto jest w stanie je zjeść. Jak powstają? Śledzie są zamykane w puszce, gdzie około rok fermentują.

Skoro już się nażarliście mamy i coś na trawienie.


Wino z młodych myszek


To jeden z ulubionych trunków Koreańczyków. To nic innego ja wino ryżowe z młodymi kilkudniowymi myszkami. Myszki wrzucane są do wina żywe, gdzie fermentują nadając trunkowi charakterystyczny smak.

Dalej głodni?


Dodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 12.10.2012