Nowy rekord świata w noszeniu kufli z piwem

Pewien, a jakże, Niemiec w, a jakże, bawarskim konkursie sztuki noszenia kufli z piwem pobił właśnie rekord świata. I powiemy wam jedno – takiego kumpla chcielibyście zabrać ze sobą do baru. Bez dwóch zdań.

Wiecie doskonale, jak wyglądają bawarskie kufle z piwem. Wiecie, że są wielkie i pojemne, i gdy są wypełnione po brzegi piwem, ważą z tonę. No dobra, trochę mniej niż tonę, ale niesienie kilkunastu kufli na raz tak, jak to robią na Oktoberfeście, stanowi nie lada wyzwanie i wymaga naprawdę solidnej krzepy.

A zastanawialiście się kiedyś, ile kufli z piwem na raz jest w stanie dostarczyć jeden człowiek z baru do stolika dla gości? Odpowiedź jest prosta i bardzo precyzyjna – 29. Tyle bowiem wynosi rekord świata, ustanowiony właśnie w trakcie Maßkrugtragen, czyli bawarskiego konkursu sztuki noszenia kufli z piwem.

Nowym-starym rekordzistą został Oliver Struempfel, który zdołał pokonać regulaminowe 40 metrów, niosąc w rękach wspomniane 29 (poprzedni rekord: 25) kufli z piwem. Ich łączna waga wynosiła zabójcze 69 kg. Pierwotnie Olivier zamierzał przenieść aż 31 kufli (waga ok. 73 kg), jednak w trakcie próby upuścił jedno naczynie i z innego ulał 10 proc. zawartości, co jest wbrew zasadom konkursu.Dzielnemu Niemcowi za jego wyczyn należy się pomnik, a na pewno kufel zimnego piwa na zdrowie. Takiego kumpla to fajnie by było mieć w barze, co?


ZOBACZ TEŻ FOTKI PIĘKNEJ NIEMKI

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Twitter Wtorek 05.09.2017