Ludzie płacą 1 dolara, żeby zobaczyć, kto zapłacił 1 dolara

W internecie powstała strona, na której trzeba zapłacić jednego dolara, by dowiedzieć się, ile osób wpłaciło jednego dolara. Głupie? Bezsensowne? Właściciel strony zarobił na niej sporo kasy.

To nie prawda, że lęk przed śmiercią i popęd seksualny napędzają ludzi do robienia różnych rzeczy w życiu. A na pewno nie cała prawda, bo czasem jedyną motywacją jakiegoś działania jest zwykła, ale jakże paląca i niedająca spokoju ciekawość.

No bo jak inaczej wytłumaczyć fenomen strony internetowej, opierającej się wyłącznie na jednym tylko zdaniu, które brzmi: „Ile osób zapłaciło dolara, żeby zobaczyć, ile osób zapłaciło dolara?”. Poniżej jest jeszcze tylko napisane: „Jesteś ciekaw? Dowiedz się” oraz belka PayPala, którą wystarczy kliknąć, by uiścić wymaganą opłatę za to, by dowiedzieć się, ile osób zrobiło dokładnie to samo.

Z jednej strony wydaje się to całkowicie absurdalne i niedorzeczne, ale z drugiej – genialne. Po pierwsze ze względu na to, że właściciel strony de facto sprzedaje nic w zamian za coś, a taka transakcja zawsze jest dobra, a po drugie dlatego, że – co jest niesamowicie zabawne – oferta prezentowana na stronie zdaje się korzystna. No bo w końcu 1 dolar (obecny kurs 3,56 zł) to kwota tak nic nieznacząca, że każdy jest skłonny ją zapłacić, nawet za tak nic niewnoszącą do życia informację, jak to, kto zrobił dokładnie to samo. Byleby zaspokoić palącą ciekawość.

My, choć z trudem się powstrzymaliśmy, nie wpłaciliśmy 1 dolca na wspomnianą stronę. Jak podawały jednak niektóre źródła, zrobiło to bardzo dużo osób. Jesteście ciekawi ile? Tylko uważajcie, bo ciekawość, to pierwszy stopień do piekła.


ZOBACZ TEŻ FOTKI FIT 30-STKI!


Dodał(a): Tomek Makowski Wtorek 05.09.2017