Nowy iPad od 23 marca w Polsce!

Bez Steve`a Jobsa, ale jak zwykle z wielkim nadęciem zaprezentowano wczoraj w San Francisco nowe wydanie iPada
ipad new otwarcie.jpg


Nie iPad 3, nie iPad HD, a New iPad
- to oficjalna nazwa kolejnego wcielenia tabletu od firmy Apple. Każda premierowa konferencja producentów sprzętu wygląda jak zjazd przedstawicieli Amway – wszystko błyszczy jak w Hollywood, na świecie nie ma wojen, każda jednostka jest szczęśliwa i bogata, a to wszystko dzięki ich produktom.

Nie inaczej sprawy się miały na konferencji w San Francisco, wczoraj o godz. 19 czasu polskiego. Marketingowa zagrywka z nazwą świeżego iPada, ma uświadomić, że weszliśmy w nową epokę, że technologia wyprzedziła czas i czeka na niego już w XXII wieku. Nie z nami takie numery! Początkowo oglądając relację online zaparliśmy się i roztoczyliśmy dookoła siebie pole siłowe na sztuczki cwanych handlowców. Interesowały nas tylko dane techniczne, które sami przeanalizujemy pod kątem przydatności na co dzień.

To, co jest przełomowe w Nowym iPadzie, to ekran Retina o niespotykanej dotychczas rozdzielczości w urządzeniach mobilnych 2048x1536 pikseli, co umożliwia odtwarzanie filmów w najwyższej rozdzielczości 1080p. Upchanie na wyświetlaczu o przekątnej 9,7 cala czterokrotnie więcej pikseli w stosunku do poprzednika, pozwala zajrzeć w otwarte pory skóry bohatera na zdjęciu. Obraz ma być także bardziej ostry niż topór kata przy przeglądaniu e-booków. Jednak technologia elektronicznego papieru w e-readerach to jak zestawianie roweru wyczynowego z wyczynowym autem sportowym – każdy swoje zadanie wykona doskonale, jednak nigdy się ze sobą nie powinny mierzyć w bezpośrednim starciu.
Do obsługi tak zaawansowanego wyświetlacza potrzebny jest szybki, dwurdzeniowy procesor A5X z bardzo wydajnym, 4-rdzeniowym układem graficznym. Nie jest to nowe rozwiązanie, tylko ulepszony moduł iPada 2.

Rewolucyjny ma być też aparat iSight, który mimo swoich 5 megapikseli, podobno chwyta zdjęcia jak cyfrowa lustrzanka. Apple twierdzi, że wszystko tkwi w optyce. A ta złożona jest z pięciu elementów i ma przysłonę f/2.4. Do tego może nagrywać filmy w najwyższej rozdzielczości HD z prędkością 30 kl./s. Jak na urządzenie mobilne robi wrażenie. Jednak nie zmienia to faktu, że to odświeżony mechanizm z iPhone`a 4s.

Nowy iPad imponuje też różnorodnością sposobów komunikowania z innymi urządzeniami. Zmieszczono tu moduły: Bluetooth, Wi-Fi, GSM, UMTS, CDMA, LTE, GPS. Trzeba przyznać, że jest to przepustka all inclusive do świata internetu ze względu na objęcie wszystkich oferowanych technologii dostępu. Produkt Apple zyskał też nową funkcjonalność – może służyć jako HotSpot. Niby nie nowość w urządzeniach mobilnych, ale cieszy, że producent wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

Przy tych wszystkich rewelacjach Apple zaskakuje nas długością żywotności baterii. Tim Cook – prowadzący konferencję dyrektor generalny Apple – zapewniał, że akumulator wytrzyma 10 godzin oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystania z Wi-Fi, natomiast jeśli z sieci będziemy korzystali przy użyciu karty SIM, bateria popracuje 9 godzin. Są to co prawda takie same czasy jak u poprzednika, jednak przy nowym wyświetlaczu zachwyca jak Megan Fox w twojej wannie.

iPad New jest 0,6mm grubszy i cięższy o min. 52g od poprzednika, jednak kto by się przejmował, jeśli na wyświetlaczu Retina będzie można zajrzeć modelkom CKM, dzięki wielkiemu powiększeniu, głęboko w oczy…

W Polsce nowy iPad ma się pojawić w ostatnim tygodniu marca, jednak jak na razie nie ustalono szczegółów dystrybucji ani cen. Znamy jednak kwoty, które trzeba zapłacić za oceanem za nowy tablet (a właściwie kombajn multimedialny).
iPad Wi-Fi:
16GB - $499
32GB - $599
64GB - $699

iPad Wi-Fi + 4G (LTE):

16GB - $629
32GB - $729
64GB - $829

Dostępne kolory: biały i czarny.
Pre-order na www.store.apple.com


Dodał(a): gianni Niedziela 04.03.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
mainmaster (2012-03-11 17:07:39)
Ma ktoś taką zabawke planuję kupić i nie wiem czy warto (nie koniecznie ten model) Zgłoś naruszenie
spartakus (2012-03-10 23:20:46)
kosztuje najdroższa wersja 899 $, oh gdyby to były złotówki. Zgłoś naruszenie
mm77 (2012-03-10 10:09:48)
Fajna zabawka, ale za droga Zgłoś naruszenie
apple pie (2012-03-09 14:52:58)
Zgadzam się z supersixem, aczkolwiek coraz bardziej przekonuję się do produktu Apple`a. Przez takie `drobnostki` omijałem ich produkty, ale to zapowiada się ciekawie i ciężko chyba będzie się powstrzymać przed sprawdzeniem tego sprzętu. Zgłoś naruszenie
MrSzczepan (2012-03-09 07:04:21)
niby fajne ale cena również Zgłoś naruszenie
cracken007 (2012-03-08 22:51:35)
fajne Zgłoś naruszenie
supersix (2012-03-08 21:23:09)
nahaa... fakt, że ipady chodzą płynnie szybko, są intuicyjne i funkcjonalne, ale ja po prostu nie ufam żadnemu komputerowi do którego nie można podłączyć USB, miniUSB, HDMI, nano do mojej myszy, projektora, (czasem) telewizora i drukarki. Jedno APPLE-wyjście to za mało, dlatego produkty owe będą dla mnie jedynie nowinką dla tych którzy chcą tylko patrzeć a nie tworzyć. Zgłoś naruszenie
Krad (2012-03-08 19:03:16)
I tylko zabawka, to już lapciok lepszy, bardziej wszechstronny i opłacalny zakup Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-03-08 17:37:24)
Fajna zabawka Zgłoś naruszenie
Komentarze (9)