Nowy CKM! Sierpniowe wydanie jest przełomowe!

Po 21 latach istnienia gazety okładki nie będzie zdobić zdjęcie modelki w bieliźnie. Ale spokojnie, sesje modelek zostają.
cover082019.jpg


Cover magazynu stanie się kolekcjonerski. Pojawią się na nim prace artystów operujących innymi narzędziami niż aparat. Jest to przede wszystkim ukłon w stronę naszych Czytelników, od których dostajemy zdjęcia ich kolekcji CKM, gromadzonych niekiedy od pierwszego numeru. Chcemy również pokazywać dzieła wizualne z dziedzin pokrewnych, bo mamy w Polsce świetnych twórców!

Gazetę poddajemy również innej przemianie. Od teraz każdy CKM będzie tematyczny. Wygospodarowaliśmy strony, na których znajdzie się motyw przewodni. W tym numerze stawiamy na rozwój osobisty. Brzmi pompatycznie, ale podchodzimy do niego ze zdrowym rozsądkiem i bez patosu. Uważamy, że ewolucja nie zakończyła się w momencie wynalezienia smartfonu i pracujemy nad sobą regularnie. Wierzymy, że (z)robicie to razem z nami.

DODATEK:
Kultowa już Wielka Księga Kawałów Barowych przepełniona humorem, ciekawostkami i wiedzą, którą błyśniesz przed kolegami na grillu. Ale może akurat coś z tej wiedzy przyda się, jeśli kiedyś wylądujesz w „Milionerach”.

I_okladka_kawaly_ckm_2017.jpg

OKŁADKA:
Do opracowania coveru tego wydania zaprosiliśmy polską malarkę Urszulę Kamińską. Jej prace tak bardzo nam się spodobały, że musieliśmy zaprosić ją do tego przełomowego projektu. Artystka ukryła w obrazie tajemniczą symbolikę. Zobacz, czy ją rozszyfrujesz. Obraz, z którego powstała okładka, przekażemy na licytację, a uzyskane pieniądze zasilą konto fundacji charytatywnej. To wspólna decyzja, Urszuli i nasza.

WYWIADY:
Malik Montana – zazwyczaj wywiadów nie udziela, dla nas zrobił wyjątek. Wbrew temu, co widzisz w jego teledyskach, w życiu Malika Montany pieniądze i dziewczyny nie są najważniejsze. Choć zajmują wysokie miejsce. Czym jest według niego sukces, jaki jest przepis na hit i ile „ma na sobie” kasy, opowiada w szczerej do bólu rozmowie z CKM. Wyjaśnia też, jak to jest z tym gardzeniem polskim rapem.

MALIK.jpg

Mateusz Grzesiak - jest niekwestionowaną twarzą rozwoju osobistego w Polsce, choć sam odcina się od coachingu. Nam opowiada o tym, jak po latach zmieniły się jego metody szkoleniowe, czy często kłamie i co sprawiło, że stał się bardziej znośny dla innych.

Szymon Kołecki - kiedyś z powodzeniem dźwigał ciężary, dziś jest jedną z twarzy polskiego MMA. W rozmowie z CKM opowiada o sportowych doświadczeniach, ale też o fascynacji wędkarstwem oraz... Bonusem BGC.

SESJE:
Diana Seń – przepiękna dziewczyna, która była inspiracją dla Urszuli Kamińskiej do namalowania okładki przełomowego numeru CKM. Tajemnicza, zmysłowa i naturalna w dzikim ogrodzie.

diana.jpg

Margareta Owczarz - choroba nie tylko nie odebrała jej śmiałości i pazura, ale popchnęła do jeszcze cięższej pracy. Nam pokazała, że wielka siła może drzemać w bardzo delikatnym ciele.

Katerina P. - na greckiej wyspie Santorini natychmiast zrobiło się cieplej, gdy pokazała się na niej ona. Na szczęście był przy tym nasz fotograf.

katerina.jpg

NASZ TEMAT:
Rozwój osobisty, związki, praca – jak zacząć, gdzie szukać odpowiednich inspiracji i narzędzi, jak zadbać o relacje z najbliższymi oraz jak nadać większego pędu swojej karierze zawodowej.

Przez sport do gwiazd - kiedyś nie mieli zupełnie nic. Okres dorastania był dla nich pasmem nieszczęść i traum, ale sport pozwolił im odmienić życie. Dziś już są gwiazdami swoich dyscyplin, ale tak naprawdę dopiero się rozkręcają.

25 rzeczy, które prawdziwy mężczyzna musi potrafić - rzeczy, z którymi mężczyźnie zdecydowanie do twarzy. Zwłaszcza takiemu, którego kumple szanują, a kobiety kochają.

Jak utrzymać żar w związku – terapeuta par i psycholożka podpowiadają, jak zadbać o dobre relacje z partnerką w łóżku. No i czy w ogóle warto.

DOBRA RADA:
Brain hacking - nasze mózgi odpowiadają za to, jaki mamy charakter, wigor czy samopoczucie. Ich wydajność rzutuje też na osiągnięcia w pracy. Ale możemy im pomóc, „hakując” je.

brain.jpg

Darek ratuje randkę - jeśli chcesz zrobić wrażenie na dziewczynie, nie zabieraj jej do byle jakiej knajpy. Najlepiej sam coś ugotuj. Nie wiesz, co i jak? Pomoże Darek Kuźniak.

Czas plażowania - w pięknych okolicznościach przyrody też można, a nawet trzeba wyglądać stylowo i z klasą. Pokażemy ci, jak to zrobić.

Trening gladiatora - gdy Bronisław Olenkowicz wrzuca na InstaStories nagrania z treningów, ogląda je cały crossfitowy świat. A rywale zastanawiają się, czy dadzą mu radę na kolejnych CrossFit Gamesach.

bron.jpg

Jak wyglądać dobrze - liczy się przede wszystkim twój wygląd, a dopiero potem to, co mówisz. Zostaliśmy tak zaprogramowani przez naturę. Oto kilka trików, które pomogą ci poprawić wizerunek.

BYLIŚMY, SPRAWDZILIŚMY:
Jak skakać ze spadochronem – czasem wstaniemy zza biurka nie tylko po kolejne piwo czy yerbę, ale i sprawdzamy dla czytelników nowe zajawki. Ta jest zdecydowanie najlepszą dotychczas!

spadochron.jpg

Wakesurf – dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz być surferem, mieszkając nawet w Zakopanem. Potrzebujesz do tego odpowiedniej łodzi i kawałka zbiornika wodnego. Sprawdziliśmy sport, który jest wciąż na fali wznoszącej.

wake.jpg

Stacja Klasyki – motoryzacyjny raj pod Warszawą. Chciałoby się powiedzieć, że to dom spokojnej starości dla kultowych fur, ale one tu dostają drugie życie. I to nie byle jakie, bo koszt odrestaurowania auta to około 90 tys. euro. Byliśmy tam i zrobiliśmy zdjęcia.

stacja-klasyki.jpg

NA DOKŁADKĘ:
Polski bohater, nietypowy zawód, rozmowa z Michaelem Hunterem, motocykle, kabriolety, pierwszy raz Tomasza Kammela, nowości kulturalno-rozrywkowe, gadżety, dowcipy.
Dodał(a): CKM Wtorek 30.07.2019