Modny zarost na lato – jak go uzyskać bez częstych wizyt u barbera?

Podrzucamy kilka łatwych sposobów na modne cięcie.

art-bald-beard-2269872.jpg

O tym, jak ważnym elementem dla każdego mężczyzny stał się zarost, nie trzeba przypominać. Od wieków jego znaczenie wciąż ulega modyfikacjom. W starożytności świadczył o statusie materialnym i przynależności do danej grupy społecznej, był także atrybutem filozofów lub myślicieli. Często jest również silnie związany z aspektami religijnymi. XXI wiek przyniósł nam wiele nowych trendów. Wśród mężczyzn pojawiła się moda na metroseksualny wygląd, później na popularności zyskał kilkudniowy zarostu, a w ostatnich latach bujne, wystylizowane brody zdobywają coraz większe rzesze zwolenników.

Moda to nie wszystko!

Potocznie mówi się, że zarost dodaje męskiego charakteru. Bywa również elementem stylizacji i często jest uwielbiany przez kobiety. W pogodni za idealnym wyglądem należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dobrać go do kształtu oraz predyspozycji twarzy. Rodzajów jest przecież mnóstwo! Kilkudniowy, idealnie wystrzyżony, z wąsami lub bez, albo starannie zapuszczany od tygodni, a nawet miesięcy.

adult-attractive-beard-2394890.jpg

Na męską decyzję często wpływa również pora roku. Z powodów praktycznych letnie, gorące dni często  sprzyjają rezygnacji z zarostu, lub jego wyraźnym podcięciu. Od dłuższego czasu obserwujemy trend na dłuższe brody zimą oraz wyraźne podcięcia latem. To nie tylko dobry pomysł, by odświeżyć swój wygląd, nadając mu innego charakteru. Świetnie sprawdzi się również ze względów higienicznych podczas wysokich temperatur.

Cała nadzieja w barberze?

Wielu mężczyzn regularnie korzysta z usług barber shopów, gdzie profesjonaliści odpowiednio zadbają o nasz wygląd. Odpowiednio przystrzyżony, zadbany zarost wymaga jednak niemalże codziennej pielęgnacji, stając się nieodłącznym elementem porannej rutyny. Tu z pomocą przychodzą marki, które od lat starają się sprostać męskim wymaganiom tworząc profesjonalne, a jednocześnie proste w obsłudze urządzenia do domowej stylizacji. Na uwagę od lat zasługuje marka Remington, która udowadnia, że efekt wizyty u barbera jest możliwy do uzyskania.. we własnym domu.  Wśród nowości od firmy pojawiły się golarki foliowe F4 oraz najnowszy model serii, F5.

Barber shop we własnym domu

Remington F4, golarka foliowa z serii „Style”, to idealne rozwiązanie ze średniej półki cenowej dla tych, którzy chcą osiągnąć zadbany wygląd bez problemów i podrażnień związanych z goleniem. Wyposażona w technologię ControlCut łączy w sobie mikrogrzebień z trymerem precyzyjnym, pozwalający usunąć nawet najkrótsze włoski. F4 posiada również wiele dodatkowych zastosowań. Funkcja 3-Day Stubble Styler powoduje efekt trzydniowego zarostu, a precyzyjny trymer zapewnia ostre oraz zdefiniowane krawędzie. Funkcja ConstantContour i głowica obrotowa pomagają golarce ostrożnie i wydajnie poruszać się w trudniejszych miejscach, takich jak okolica podbródka i żuchwy, poprawiając ogólny wygląd bez podrażniania skóry. Golarka jest nie tylko niezwykle stylowa, ale ma również świetne możliwości działania. Z 45-minutowym, bezprzewodowym czasem pracy pomiędzy ładowniami oraz funkcją wodoodporną, użytkowanie staje się niezwykle szybkie oraz przyjemne.

F3000-F4000-F5000-Style-Series-Range-Shot-2_396916.jpg

Golarka F5 jest udoskonalaną wersją swojej poprzedniczki. Poza wszystkimi funkcjami, które posiada F4 producent wydłużył czas działania urządzenia do pięćdziesięciu minut. Nowsza wersja została również wzbogacona o dodatkową nakładkę do przycinania oraz stylizacji brody dla jeszcze lepszego oraz precyzyjniejszego efektu.

Jak widzicie, wybór odpowiedniego urządzenia nie tylko pomoże nam skrócić czas stylizacji, ale sprawi też, że cały zabieg będzie znacznie przyjemniejszy. Szanujcie poranne, cenne minuty i wychodźcie z domu zawsze w świetnej formie!

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 01.08.2019