Nietypowy przejaw przemocy domowej. Kobieta podpadła mężowi

48–latek ze Złotowa wezwał policję twierdząc, że jest maltretowany przez żonę. Przemoc domowa w Polsce jest bardzo poważnym problemem, toteż funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i pojechali do mieszkania poszkodowanego. Okazało się, że powód zawiadomienia był zupełnie inny.
Ef2vDjuWkAEMtH6.jpeg

Mężczyzna przez telefon mówił policjantom, że żona okłada go różnymi przedmiotami po głowie. Funkcjonariusze bali się, że nie tylko zdrowie, ale i życie 48–latka jest zagrożone. Pojechali do ich domu i tam wyszła na jaw prawda. Zaskoczona kobieta oczywiście nigdy na męża ręki nie podniosła, a mężczyzna chciał się zemścić na żonie za to, że ta schowała mu kartę bankową. Tym samym nie chciała, aby facet poszedł do sklepu po kolejne piwo.

Zobacz koniecznie: Pijany kierowca staranował radiowóz

Przemoc domowa, według mężczyzny znacząco różniła się od tej, o której zawiadomił funkcjonariuszy. 48–latek za nieuzasadnione wezwanie policji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Facet z pewnością na drugi raz zastanowi się nad swoim zachowaniem, bo musiał zapłacić równowartość 200 Harnasi! Kogo tym razem wezwie, jeśli żona nie wyda mu karty, żeby spłacił karę?

Sprawdź również: Zastawił hydrant. Strażacy nie czekali na kierowcę

Zjawisko przemocy domowej nie dotyczy tylko środowisk patologicznych. Jest to bardzo częsty problem w wielu rodzinach, niestety ludzie boją się zgłaszać dany problem odpowiednim służbom. Niezwykle ciężko jest zawiadamiać policję o przemocy ze strony partnera. Za fizyczne lub moralne znęcanie się nad członkiem rodziny grozi od 6 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Jeśli doświadczasz, lub jesteś świadkiem przemocy domowej, zadzwoń na niebieską linię pod ten numer: 800 120 002

Musisz zobaczyć: Odnaleźli podpalacza, mimo że miał na sobie maskę gazową. Zgubił go jeden szczegół

 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz/ fot.: polska policja Piątek 21.08.2020