Dziennikarstwo śledcze u Rydzyka. Uczelnia wprowadza nowy kierunek

Studenci już niebawem będą musieli wrócić na uczelnię. Nie zrobią tego fizycznie, a bardziej duchowo, dlatego będzie to wyjątkowy rok akademicki. Tym bardziej dla żaków, którzy wybiorą uczelnię o. Rydzyka, w której powstanie nowy kierunek magisterskich studiów: dziennikarstwo śledcze.
rydzyk.jpg
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przygotowała coś specjalnego dla studentów żądnych detektywistycznych przygód. Każdy, kto zawsze śnił o tym, by zostać dziennikarzem śledczym, będzie miał szansę spełnić swoje marzenie.

Na uczelni ojca Rydzyka powołano nowy kierunek studiów magisterskich. Jest nim dziennikarstwo śledcze. Na stronie szkoły można przeczytać, że specjalność ma łączyć media, prawo i zarządzanie w celu zapewnienia studentom “zaawansowanych metod w zakresie nowych śledczych umiejętności”.Jednocześnie ten innowacyjny program studiów wprowadza studentów w krytyczną funkcję strażnika mediów i ewoluującą rolę dziennikarstwa społecznego. Treści nauczania dotyczą nowych wyzwań, jednocześnie odzwierciedlając stałe, które stanowią podstawę etyki dziennikarstwa śledczego i opowiadania historii (storytelling)” – czytamy w opisie kierunku.

Jego absolwenci mają mieć możliwość kontynuowania kariery w dziennikarstwie zawodowym, ale program jest także odpowiedni dla żaków chcących rozwijać się w kierunku organizacji pozarządowych lub prawniczych.

Cóż, może za parę lat będziemy mogli oglądać kolejne reportaże i dokumenty opowiadające historie z naszego podwórka. Oby tylko przyszli dziennikarze śledczy nie wyciągali na wierzch niewygodnych informacji. W końcu o. Rydzyk patrzy.


Dodał(a): CKM.pl / fot. youtube Piątek 21.08.2020