Niebezpieczna iluzja - nowy sezon

Przekrocz granice magii! Już dziś National Geographic Channel oraz gospodarz programu - Drummond Money-Coutts przedstawią jeden z nowego 7-odcinkowego cyklu programu "Niebezpieczna iluzja"!
Niebezpieczna iluzja_2a2.jpg
Prestidigitatorskie sztuczki znano już w XIV wieku. Często wykorzystywano je wtedy, by naciągnąć gapiów na pieniądze. Iluzjonista miał zwykle wspólnika opróżniającego kieszenie zapatrzonych widzów pokazu. Jednak już w XVIII wieku magicy byli legalnie działającymi artystami i chętnie przyjmowano ich w domach bogaczy. Z biegiem czasu kunszt karcianych magików stawał się coraz bardziej wyrafinowany, a za tym szła coraz większa sława iluzjonistów. 

Drummond William Thomas Money-Coutts, znany też pod pseudonimem „DMC” to angielski magik i wyspecjalizowany iluzjonista. Jego przygoda z magią zaczęła się w 1994 roku, kiedy będąc jeszcze dzieckiem natrafił na najstarszy sklep magiczny w Davenport. Studiując w Eton College założył stowarzyszenie miłośników magii Eton College Magic Society, a także zorganizował spotkanie z Urim Gellerem, od którego nauczył się jak myślami zginać łyżki. W 2000 roku, w siedzibie Royal Horticultural Society (Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze) dał swój pierwszy profesjonalny występ. Niezwykły talent Drummonda doceniły takie gwiazdy, jak Natalia Vodianova, Hugh Grant, Bryan Adams i Emma Watson. DMC występował także m.in. przed Pippą Middleton, księciem Harrym i Sarą, księżną Yorku.W pierwszym odcinku zatytułowanym "Wbrew prawu ciążenia" DMC bada magię azjatycką, przyglądając się symbolizmowi kulturowemu. W londyńskiej dzielnicy Chinatown wykonuje on niezwykle niebezpieczną sztuczkę z nożem szefa kuchni, a następnie dokonuje magicznej transpozycji chińskich monet. W Singapurze DMC spotka się z chińskim magikiem Lu Chenem, tutejszą supergwiazdą, od którego dowie się w jaki sposób azjatycka magia wsącza nadnaturalne moce w codzienne przedmioty oraz jak przenosi ona ludzkie sny na jawę. DMC przygląda się również energii “Qi”, która według chińskiej filozofii jest nieodłącznym elementem wszystkich rzeczy i jest wykorzystywana w wielu aspektach kultury wschodniej – od leczenia po sztuki walki. DMC spotyka się z osobą, która przez całe życie praktykuje sztukę Qi Gong. Na koniec swojej azjatyckiej podróży DMC pochyli się nad magią jednego z naszych największych marzeń – marzeniu o lataniu – wykonując wspaniałą iluzję lewitacji na żywo przed widownią zgromadzoną w Marina Bay w Singapurze.

Jedna z kategorii sztuki iluzji, zwana mentalizmem, polegająca na rzekomych zdolnościach nadprzyrodzonych, jak telekineza i jasnowidzenie, popularność zdobyła pod koniec XVIII wieku. Artyści - iluzjoniści popisywali się wtedy czytaniem w myślach, zacierając granice między rozrywką a nauką. Niezwykłą podróż do świata współczesnej karcianej iluzji przeżyją widzowie National Geographic Channel w nowym programie „Niebezpieczna iluzja”. Za pomocą wirtuozerskich pokazów oraz ulicznego show do tego świata zaprosi ich światowej klasy zawodowy iluzjonista, Drummond Money-Coutts. To on zdradzi widzom „kuchnię” karcianej magii i opowie, jak karciane triki oszukują naszą świadomość.

W programie „Niebezpieczna iluzja” Drummond zaczerpnie wiedzy od najlepszych karciarzy i performerów, pokaże także swój niepowtarzalny styl. Złoży hołd m.in. Uriemu Gellerowi, który w latach 70. fascynował świat psychokinezą i zasłynął z pokazów zginania łyżek. Postara się również udowodnić londyńczykom, że ma nadprzyrodzoną moc, powtarzając triki psychologa Karla Zenera, który w latach 30. XX wieku stworzył karty z pięcioma różnymi symbolami – kołem, krzyżem, falami, kwadratem i gwiazdą. Wtedy służyły one do badania zjawiska jasnowidzenia i telepatii, czyli bezpośredniego kontaktu myślowego. 

Premiera programu „Niebezpieczna iluzja” już we wtorek, 4 listopada, o godz. 21:00.

Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Wtorek 04.11.2014