Netflix w Polsce - co to i za ile?

Największy serwis VOD wchodzi wreszcie do Polski. Co prawda gimnastykując się, można było w nie do końca legalny sposób korzystać z dobrodziejstw usługi, ale teraz ten problem znika. Podczas targów CES 2016 w Las Vegas szefowie koncernu ogłosili nowe rynki, na które wprowadzają swój produkt.
netflix-polska.jpg

Nas najbardziej interesuje Polska, bo w końcu będzie można oglądać na bieżąco najnowsze sezony seriali takich jak: House of Cards, Daredevil, Narcos, Orange Is the New Black, Suits czy Marco Polo. Ale lista własnych produkcji Netfliksa i tych, które dystrybuują jest bardzo długa. Co prawda na razie są pewne problemy z polskimi napisami lub lektorem do niektórych tytułów, ale obstawiam, że w niedługim czasie technicy opanują zamieszanie.

Netflix to gigant na rynku VOD oraz... internetowym. W USA generuje zawrotne 37% całego ruchu w sieci. Czy to oznacza koniec klasycznej telewizji? Niekoniecznie. Ale rodzime serwisy z wideo na żądanie czują na plecach oddech kolosa i będą musiały uatrakcyjnić swoją ofertę, jeśli chcą z nim konkurować.

Olbrzymia baza filmów i seriali na życzenie po wykupieniu miesięcznego abonamentu dostępna jest na wszystkich urządzeniach umożliwiających odbiór sygnału: smart telewizory, przystawki telewizyjne (Chromecast, Apple TV), PS4 i Xbox One, komputery, tablety, smartfony. Usługę możesz przetestować za darmo. Potem ceny pakietów wyniosą (kurs euro z dnia 7 stycznia 2016 – 4,3 zł):

netflix-ceny.jpg

Co ważne – nie podpisujesz umowy lojalnościowej, więc z usługi możesz zrezygnować w każdej chwili.

W sieci pojawiają się komentarze, że usługa jest zbyt droga, a wspomniane produkcje można ściągnąć z internetu (często nielegalnie) za darmo. Gorzka prawda, ale trzeba pamiętać o tym, że żeby te tytuły ukraść, ktoś musi je wyprodukować za pieniądze. Choćby z abonamentu za Netfliksa.


Dodał(a): Paweł Janusz / fot.: netflix.com/pl Czwartek 07.01.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
manu0420 (2018-11-28 03:53:31)
I love the article. for FREE online games for PC and Mac.
https://games.lol/android/ Zgłoś naruszenie
anke (2018-10-02 16:48:11)
It is same as the we have seen previously free games euchre but just wait here now after the more update it have several type of attractive features which is the big speciality of the game. Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)