Trening koncentracji

Istnieje wiele sposobów, aby trenować nasz mózg. Gry logiczne i zręcznościowe, sztuki walki oraz inne aktywności fizyczne, a także odpowiednie suplementy diety dostępne na rynku – wszystko to może zdziałać cuda! Chcesz, aby twój mózg lepiej pracował każdego dnia? Oto kilka niezawodnych sposobów na zwiększenie jego efektywności!

silka .jpg

Ćwiczenie mózgu jest tak samo istotne, jak trening fizyczny. Stymulowanie go różnymi metodami, aktywuje bowiem nowe połączenia nerwowe i pomaga w jego rozwoju. Naukowcy przekonują, że najlepiej, abyśmy codziennie wykonywali czynności zmuszające mózg do wytężonej pracy. Dzięki temu będziemy cieszyć się dobrą pamięcią i koncentracją, a także intelektem i sprawnością umysłową przez długie lata!

Sztuki walki
Sztuki walki, z tai-chi na czele, wymagają skupienia i koordynacji, dzięki czemu pozytywnie oddziałują nie tylko na nasze ciało, ale także mózg, co poprawia nasze zdrowie, samopoczucie i rozwija głęboko pojętą równowagę psychofizyczną.

Bilard
Z kolei gry bilardowe takie jak np. snooker wymuszą na nas maksymalne skupienie całej uwagi na jednej konkretnej rzeczy w danym momencie, dlatego też odgrywają ogromną rolę w ćwiczeniu koncentracji. Dzięki nim trenujemy i rozwijamy umysł, a także uczymy się panować nad stresem. Snooker jest także grą wymagającą myślenia i analizowania, a to kolejne czynności, które ćwiczą nasz mózg i poprawiają jego pracę!

Kręgle
Kręgle, podobnie jak bilard, wspierają koncentrację, a także wymagają myślenia przestrzennego, co bez wątpienia nie pozostaje obojętne dla mózgu. Co prawda, próbując trafić kulą w kręgle, nie analizujesz sytuacji w tak zaawansowany sposób, jak w przypadku wspomnianego wcześniej bilarda, ale w dalszym ciągu trenujesz swoją głowę, a przecież o to chodzi, prawda?

Gry logiczne
Oczywiście nie możemy tutaj pominąć gier logicznych takich jak: szachy, warcaby, karty, czy nawet niektóre z gier komputerowych. Wszystkie te czynności absorbują umysł, co wzmaga zdolność koncentracji, umiejętność analizy i dedukcji złożo­nej sytuacji oraz ćwiczy pamięć.

Aktywność fizyczna poprawiająca procesy myślowe
Co ciekawe, korzystna dla naszego umysłu jest także... aktywność fizyczna. Ćwiczenia wspomagają wydzielanie dopaminy i adrenaliny, co pozytywnie wpływa na krążenie i aktywność serca, a przez to lepszy transport glukozy i tlenu do mózgu. Uprawiając sport regularnie, nie tylko usprawniasz działanie swojego mózgu, ale także zmniejszasz blaszkę miażdżycową, co w długoterminowej perspektywie skutkuje lepszą pamięcią i koncentracją.

Suplementy diety
Kompleksowym wsparciem dla twojego mózgu może być także odpowiedni suplement diety np. Momentum, którego specjalnie opracowana formuła poprawia koncentrację, pamięć i wpływa na procesy myślowe. W składzie Momentum znajdziesz: tyrozynę (odgrywającą kluczową rolę w produkcji neuroprzekaźników, zwiększającą odporność na stres oraz motywację i wspomagającą pracę mózgu), L-teaninę (podnoszącą zdolność uczenia się i koncentracji oraz redukującą stres i przywracającą równowagę), chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6, która zapewnia odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego i działanie neuronów), a także bacopa monniri (sproszkowane liście indyjskiej rośliny Brahmi, które w medycynie naturalnej używane są jako środek poprawiający koncentrację i pamięć oraz pobudzający ośrodkowy układ nerwowy).



Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Czwartek 07.01.2016