Netflix szykuje serialową adaptację kultowej gry „Diablo”

Nadchodzi kolejny oryginalny serial Netflixa oparty na kolejnej kultowej grze! Scenarzysta produkcji potwierdził oficjalnie, że rozmowy na jej temat powoli dobiegają końca.
7e98d2355ba597030467609381ca0aa0.png

„Diablo” to kultowa seria gier, która na przestrzeni przeszło 20 lat swojego istnienia doczekała się trzech swoich odsłon. Jest to tytuł tak mocny i posiadający tak wielu fanów, że aż trudno uwierzyć, że jego twórcy i producenci – studio Blizzard Entertainment – eksploatują go tak mało, zwłaszcza na tle innych kultowych serii czy uniwersów. Do teraz.

Ostatnio Blizzard potwierdził bowiem, że jest na etapie jednoczesnego tworzenia kilku gier z tej serii naraz, które mają zadebiutować jeszcze w 2018 roku. Jednak bezsprzecznie największym wydarzeniem związanym z Diablo jest animowany serial oparty na grze, którym ma zająć się sam Netflix.

Screenshot_2018-09-24 Xbox Tavern on Twitter.png

We wpisie na Twitterze oficjalnie potwierdził to Andy Cosby, scenarzysta „Hellboya” i współtwórca serialu „Napiętnowany”, który miałby zostać głównym scenarzystą i show-runnerem serialu „Diablo”. – Mogę potwierdzić, że prowadzę finalne rozmowy z Activision i Netflixem, aby stworzyć scenariusz i być show-runnerem dla nowego animowanego serialu DIABLO – napisał na swoim Twitterze Cosby.

I choć wpis został z niewiadomych powodów szybko usunięty, to jednak serial „Diablo” powstanie prawie na pewno. Niestety przyjdzie nam na niego poczekać nawet do 2020 roku.  


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Diablo Poniedziałek 24.09.2018