Piołuńsko gorzkie

Zioła tak, ale tylko w zalewie spirytusowej! Spożywać według potrzeb, nie przekraczać dopuszczalnych limitów. Uwaga, ze względu na ziołowe dodatki prezentowane alkohole mogą smakować, jakby polewał ci aptekarz.

alkohol

LIKIER JÄGERMEISTER 1 l/88 zł
Jeśli twój instynkt myśliwski ogranicza się do polowania na chętne singielki, docenisz słodko–gorzki napój o mocy 35 proc., powstający na bazie spirytusu, garści ziół i przypraw już od 1934 r. Samotne panie lubią znajdować w grzechu walory zdrowotne, a niemiecki trunek wygląda, jakby je posiadał.ABSYNT MATA HARI 0,75 l/160 zł
Zielony efekt destylacji m.in. piołunu, anyżu, hyzopu i kopru włoskiego. Tu mamy absynt w czeskim stylu, co nie oznacza nic śmiesznego, a tyle tylko, że smak anyżu i lukrecji jest mniej wyraźny niż w absyncie w stylu paryskim. 60 koni zadowoli najwybredniejszych amatorów silnych wrażeń.


WÓDKA ŻOŁĄDKOWA  GORZKA 0,7 l/30 zł
Produkt Polmosu Lublin, polski jak Gniezno i ołtarz mariacki razem wzięte. Opiewany natchnionymi frazami przez twórców, zapewne pozostających pod jego wpływem. Badania organoleptyczne wykazują w składzie suszone owoce, zioła, korzenie, karmel i tradycyjną siłę 40 szabli.

LIKIER PELIN KRÄUTER 1 l/70 zł
Bałkański specjał z 28–procentową zawartością alkoholu. Niesamowity smak i aromat zawdzięcza tajemniczej mieszance ziół z chorwackich gór Velebit. Na butelce 31–liczbowa gra: nalewasz likier i patrzysz, na którą liczbę wskazuje poziom płynu. Osoba z tą datą urodzenia wygrywa kolejkę.


LIKIER UNICUM 0,75 l/76 zł
Duma liczącej 220 lat węgierskiej firmy Zwack. Pilnie strzeżoną recepturę opracował w XVIII w. lekarz cesarza Józefa II Habsburga. To mieszanka ponad 40 roślin z Kotliny Panońskiej. Smakuje, jakby destylował go farmaceuta, któremu kubki smakowe wypalił kwas solny, ale ma za to 40 koni.


LIKIER ZEN 0,75 l/150 zł
Zielony smakołyk z Kraju Kwitnącej Wiśni o nazwie obiecującej stan oświeconej mądrości. 20–procentowy napój przygotowany na bazie zielonej herbaty z Kioto (choć w tej okolicy ze świecą szukać krzewu herbacianego) i starannie wyselekcjonowanych ziół. Mieszkańcy wyspy Honsiu mówią, że to najzdrowszy alkohol pod słońcem.


PIWO CANNABIA 0,33 l/7,89 zł
Od roku 1996 bracia Niemcy zalewają świat tym organicznym piwem, w którym chmiel stępuje konopiom indyjskim. W zapachu i smaku czujesz wyraźny akcent marihuany. Ale nie ta cecha piwa gwarantuje ci doświadczenia lewitacyjne, a tradycyjne procenty, których tutaj jest 4,8.

WERMUT MARTINI  BIANCO 0,06 l/3,60 zł
Białe wino stuningowane zestawem ziół i korzeni. Historia produkcji Martini sięga roku 1863, natomiast 47 lat później powstała nasza ulubiona wersja Bianco. Naszą słabość do tego trunku podzielają też lesbijki, dla nich ma on wręcz wartość identyfikacyjną. 15 procent mocy.


Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 16.01.2012