Męskie wnętrze: ten element od razu doda mu charakteru

Mało którego faceta trzeba przekonywać, że wszystkie dodatki i sprzęty powinny spełniać nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne.

small szara_4_big.jpg

Rolety zyskały w ostatnim czasie dużą popularność, głównie ze względu na swoją funkcjonalność. No bo któremu facetowi będzie się chciało prać firanki (nie daj boże je prasować), a później upinać do karniszy? Na rynku możemy znaleźć mnóstwo modeli, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Zobacz, czym wyróżniają się dobre rolety i jakie będą pasowały do Twojego mieszkania.

Sprawdzone rolety okienne – idealne rozwiązanie do ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Głównym zadaniem wszelkiego rodzaju osłon okiennych jest ochrona przed światłem słonecznym, które potrafi być wyjątkowo uciążliwe, zwłaszcza w okresie letnim i w weekendy, kiedy chcemy dłużej pospać. Dużym problemem latem jest też nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, co każdemu daje się we znaki. Zasłony okienne to oczywiste rozwiązanie.

Zatem zasłony czy rolety? O ile w starych domach dominują różnego rodzaju karnisze z zawieszonymi tkaninami w formie zasłon lub firan, to w nowych lub odświeżonych mieszkaniach dominują rolety. Dostępne są w różnych formach – od popularnych mini rolet montowanych na pojedynczym skrzydle, do dużych rolet wolnowiszących lub kasetowych, które idealnie nadają się do dużych okien. Dzięki tkaninie odpornej na uszkodzenia czy działanie nadmiernych temperatur, z łatwością można regulować ilość światła, jaka dociera do pomieszczenia. Pozwala to na stworzenie komfortowych warunków dostosowanych do potrzeb domowników. 

wewnetrzne1.jpg

Na jaki model rolet okiennych warto się zdecydować?

Choć rynek pełen jest przeróżnych konfiguracji rolet okiennych, to warto rozważyć zakup tych, które dobrze będą uzupełniały dany pokój. W salonie czy sypialni ciekawie mogą sprawdzić się rolety dzień-noc, które w większym stopniu pozwalają na regulację stopnia naświetlenia danego pomieszczenia. Dzięki naprzemiennie ułożonym pasom jasnej i ciemnej tkaniny, roleta rozjaśnia lub zaciemnia pomieszczenie.

W oknach kuchennych czy tych na poddaszach idealnie będą sprawdzały się rolety plisowane. To nowe rozwiązanie, które cechuje się wyjątkowo prostą instalacją i pozwala na wygodne zasłanianie wybranej części okna. Tkanina ułożona jest w „harmonijkę”, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca, pasując tym samym nawet do małych pomieszczeń. Z kolei rolety rzymskie zasłaniają całe okn. Doskonale prezentują się w większych wnętrzach, a ich oryginalny wygląd idealnie będzie uzupełniał pokój utrzymany w klasycznym stylu.

Więcej informacji na temat rolet dowiesz się odwiedzając sklep internetowy markowego producenta firmy karnix.pl.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 20.10.2020