Marihuana leczy raka - nowe badania

Jeden ze składników marihuany okazał się być skuteczny w walce z rakiem. Miękki narkotyk pomaga w leczeniu schorzenia, o ile połączy się go z chemioterapią.
tr.jpg

Białaczka jest popularną formą raka, polegającą na niecelowym rozroście określonego typu komórek układu białokrwinkowego, czyli szpiku kostnego albo węzłów chłonnych, które przenikają potem do krwi. Dotychczas przypadłość mogła być leczona jedynie odpowiednią chemioterapią, ale naukowcy odkryli, że taki sposób leczenia jest bardziej skuteczny, jeśli chorzy dodatkowo korzystają z medycznej marihuany.

Badacze z St. George University of London przeprowadzili serię eksperymentów, z których jednoznacznie wynika, że jeden ze składników marihuany pomaga leczyć białaczkę. Dokładnie chodzi o kannabinoid, czyli aktywny związek chemiczny „trawki”.

Marihuana musi być jednak zażywana w trakcie odbywania chemioterapii, bo inaczej jest o wiele mniej efektywna. Miękki narkotyk nie jest skutecznym remedium na raka, a jedynie suplementem pomagającym go leczyć. Przewodniczący zespołem badaczy zaznaczył również, że nie chodzi o zwyczajnego blanta, bo w eksperymentach wykorzystywano jedynie najwyższej jakości ekstrakty z rośliny.

W miejscach, gdzie marihuana jest legalna, dilerzy nie zostaną więc certyfikowanymi lekarzami. Jednakże badania naukowców to duży przełom w kwestii leczenia raka. Odkryli oni tym samym kolejną zaletę miękkiego narkotyku, który jak już wiemy jest źródłem młodości.


Dodał(a): Paweł Zieleń Środa 07.06.2017