Życie bez okularów jest cool – czym jest laserowa korekcja wzroku

Nosisz okulary od lat i przez myśl ci nie przejdzie, że mogłoby być inaczej. Choć są niewygodne i uprzykrzają ci życie, pogodziłeś się z tym, że jesteś na nie skazany. No tak, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Ale może warto porzucić stare nawyki? Chwytaj okazję i pozbądź się szkieł dzięki mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu.

ckm_kampania3_1100_750.jpg

Forma zawsze na 100%!

Jako prawdziwy mężczyzna nie odpuszczasz i rywalizację masz we krwi. Zrywasz się rano, żeby przebiec 10 km, do pracy jeździsz na rowerze nawet w najgorszą pogodę. To nic, że okulary zsuwają ci się z nosa, parują od zimna czy są mokre od deszczu – nie zrezygnujesz z aktywności z powodu takich drobiazgów. Nie będziesz też nosił soczewek kontaktowych, bo z ich zakładaniem za dużo ceregieli. Choć czasem nie poznasz sąsiada na ulicy, nie przyznasz się przed sobą, że pora pójść do okulisty, by sprawdzić wzrok. A rozwiązanie tych niedogodności jest proste i w dodatku w zasięgu ręki! Laserowa korekcja wzroku w ciągu paru chwil przywróci ci ostrość widzenia.

Specjalnie dla wszystkich czytelników przygotowaliśmy bezpłatne konsultacje do kliniki Optegra – największej sieci klinik okulistycznych w Polsce. Podczas wizyty sprawdzisz wzrok i dowiesz się, jaką masz wadę wzroku.

Zapisz się na bezpłatną konsultację. Kliknij tutaj.

zaproszenie_ckm.jpg

Technologie na miarę XXI wieku

Słowo „operacja” przyprawia cię o ciarki na plecach? Zupełnie niepotrzebnie – dziś wzrok można skorygować metodami, która są bezbolesne, nieinwazyjne, nieuciążliwe, a ich efekty utrzymują się do końca życia. „Komfort i bezpieczeństwo pacjentów zapewniają trzy czynniki: wysokiej klasy specjaliści, nowoczesna technologia i rzetelne badanie specjalistyczne, poprzedzające zabieg. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu, dostępna jedynie w klinikach Optegra, wychodzi naprzeciw coraz wyższym wymaganiom pacjentów” – mówi dr n. med. Jan Grzeszkowiak z klinik Optegra.

ckm_kampania2_1100_750.jpgdr n. med Jan Grzeszkowiak, klinika Optegra w Poznaniu

Zachęcony? Nie zwlekaj, tylko rozwiąż nasz test i dowiedz się, jaka metoda korekcji jest  wskazana przy twojej wadzie wzroku. Przejdź do testu. Kliknij tutaj.

Lentivu – trafny wybór

Osobom aktywnym zawodowo i uwielbiającym sport, z krótkowzrocznością do -10,0 dioptrii i astygmatyzmem do 5,0 dioptrii, specjaliści szczególnie polecają metodę Lentivu. Jej zalety – małą inwazyjność i najkrótszą rekonwalescencję – docenią ci wszyscy, którzy bez roweru czy nart nie wyobrażają sobie życia. „Unikalność tej metody polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek światła o niskiej i bezpiecznej dla oka energii” – tłumaczy dr Grzeszkowiak. „Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki – „lenticuli” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę zmienia parametry optyczne oka, co prowadzi do trwałej korekcji wady wzroku.” 

Mity kontra rzeczywistość

Koledzy straszyli cię przed zabiegiem, że to będzie bolało, że potem tygodniami będziesz siedzieć w domu na zwolnieniu i nic nie będziesz mógł robić, że możesz zapomnieć o pływaniu na desce w te wakacje. Ich przepowiednie można włożyć między bajki.

  • Mikrosoczewkowa korekcja wzroku w możliwie najmniejszym stopniu komplikuje codzienne życie pacjenta. Metoda pozwala na jeszcze szybszy powrót do codziennych czynności, sportu i hobby niż tradycyjna korekcja laserowa. 
  • Pobyt w sali zabiegowej trwa jedynie kilka minut, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny – oczy są znieczulane kroplami. Po zabiegu zaledwie przez dwie, trzy godziny utrzymuje się niewielkie podrażnienie oczu.
  • Ostrość widzenia po wykonaniu mikrosoczewkowej korekcji wzroku poprawia się bardzo szybko. Najczęściej już następnego dnia po zabiegu można wrócić do pracy, prowadzić samochód, uprawiać sport.

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. zabiegów z użyciem urządzenia Visumax. W Czechach czy Niemczech panowie bez obaw decydują się na tego typu korekcję wad wzroku, ponieważ wiedzą, że jest ona obarczona najmniejszym ryzykiem.


Dodał(a): Środa 07.06.2017