Loty podczas pandemii. Bez kwarantanny i testów

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa uniemożliwiają nam swobodne podróżowanie już od prawie roku. Amatorzy tanich lotów i weekendowych wyjazdów za granicę przeżywają więc prawdziwy koszmar. Portale internetowe związane z turystyką starają się jak najbardziej ułatwić odbiorcom dostęp do informacji o wylocie, kwarantannie, konieczności wykonania testów itp. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się miejsca, gdzie obostrzenia są ograniczone do minimum.
iStock-1176206897.jpg

Na chwilę obecną najlepsze kierunki to Czarnogóra i Albania. Ceny lotów są niewysokie, a dodatkowo w tych krajach jesteśmy całkowicie zwolnieni zarówno z kwarantanny, jak i obowiązku zrobienia testu na koronawirusa. Podobnie jest zresztą z Meksykiem, Kostaryką, Dominikaną, Tanzanią i Mołdawią, lecz w tej sytuacji ceny lotów nie spadły, a jeśli chodzi o ostatni z wymienionych krajów, to raczej nie jest to zbyt popularny kierunek turystyczny.

Do wielu państw możemy także polecieć wyłącznie po wykonaniu testu, bez konieczności odbycia kwarantanny. Są to miejsca, do których turyści z Polski chętnie wylatują, czyli: Turcja, Portugalia, Jordania, Malta, Bułgaria i Chorwacja. Kraje, w których dodatkowo należy liczyć się z koniecznością czasowego pozostania w domu to: Niemcy, Austria, Grecja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

Portal fly4free postanowił stworzyć specjalną wyszukiwarkę ułatwiającą turystom znalezienie najlepszej dla siebie opcji wyjazdu. Na tej stronie wystarczy wpisać interesujący nas kraj i zobaczymy wszelkie przydatne informacje związane z obostrzeniami. Dotychczas takie dane otrzymywaliśmy wyłącznie od MSZ, lecz nie były one aż tak przejrzyste i czytelne. 

Mając wszystkie ważne informacje na temat wyjazdów wyłożone "na tacy", pozostaje jedynie wykupić bilet, spakować walizkę i czekać na samolot. Gorzej, gdy nie chciałeś nigdzie wyjeżdżać i mogłeś się tłumaczyć pandemią. Teraz zabraliśmy ci wymówkę.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 24.02.2021