Laptopy dla dzieci będą mieć wygrawerowane orły, by nie puścić ich do lombardu

Na początku bieżącego roku premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od przyszłego roku szkolnego wszyscy uczniowie IV klas otrzymają laptopy. Sprzęt ma otrzymać do 370 tys. uczniów. Rządzący chcą uniknąć jednak sytuacji, w której laptopy zostaną sprzedane, więc pojawi się na nich specjalny grawer.
premier.jpeg

Potwierdzona informacja

"Tak, to nie fejk news. Na sprzęcie, który trafi do czwartoklasistów, będzie wygrawerowany symbol oparty na godle Polski. Niestety fejk newsem nie jest także to, że są osoby, które oburza obecność godła w przestrzeni publicznej" – napisał na Twitterze Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w kancelarii premiera odpowiedzialny za cyfryzację.Patriotyczne laptopy

Na sprzęcie będzie wygrawerowany orzeł i napis "Rzeczpospolita Polska". Ma to zapobiec sprzedaży sprzętu: "Laptopy trafią na własność, ale do końca okresu trwałości projektu nie mogą zostać sprzedane. Taka sama zasada dotyczy każdego sprzętu ze środków UE. Grawer sprawi, że każdy będzie mógł ustalić, że to sprzęt z rządowego programu. Dzięki temu unikniemy sprzedaży sprzętu przez popularne platformy e-commerce i inne bardziej zorganizowane kanały" – dodał.

Sprawdź także: Elon Musk w gazie. Ustawił emoji kupy jako odpowiedź na pytania prasy

Grawer nie będzie na zewnątrz

Orzeł będzie wygrawerowany obok touchpada, tak by na zewnątrz nie było go widać. "Niestety logo KPO musi być na klapie komputera - wymóg EU. Chociaż moim osobistym zdaniem to mocno niefortunna lokalizacja" - podsumował.


Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed Facebook Czwartek 23.03.2023