Ksiądz porównał kobiety uprawiające seks przed ślubem do "brudnych szklanek"

Niejednokrotnie pisaliśmy już o dziwnych trendach na TikToku. Ta aplikacja skierowana jest głównie do młodych ludzi. Ci z kolei, by zdobyć popularność, wymyślają nietypowe, szokujące wyzwania i nagrywają krótkie filmy, jak je wykonują. Teraz przyszła pora na duchownych, którzy próbują "podbić" TikToka.
ksiadz.jpg

Coraz więcej duchownych stara się nawrócić użytkowników, tworząc nagrania i mówiąc w nich o chrześcijaństwie. Jeden kapłan jednak przesadził. Ksiądz Jakub Piątkowski cieszy się dużą popularnością na TikToku. Wykorzystuje go głównie po to, by w zabawny sposób zachęcać młodych ludzi do praktykowania wiary. Stara się tam także wyjaśnić wszelkie wątpliwości, co do obrania ścieżki życia zgodnie z Bogiem. Niedawno poruszył temat czystości przedmałżeńskiej, co wzbudziło szereg kontrowersji. Porównał on bowiem kobiety, które uprawiają seks przed wzięciem ślubu, do brudnych szklanek, z których "piło już wielu" i nie mają wiele do zaoferowania. Duchowny powiedział to w ten sposób: "Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta i troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie (...) Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta". Ksiądz twierdzi, ze kobiety zachowujące czystość przedmałżeńską są pełnymi i czystymi szklankami, które mogą wiele zaoferować partnerowi.
Nagranie wywołało sporą burze. W komentarzach wielu użytkowników aplikacji zarzucało duchownemu seksizm i poniżanie kobiet, które uprawiają seks przed ślubem. Niektórzy internauci pisali nawet, że prędzej one zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża. Po fali bejtu film został usunięty, a sam ksiądz spróbował odnieść się do zarzutów mówiąc, że jego porównanie miało ukazać prawdę bez obrażania kogokolwiek. Powiedział również, że kobiety porównane do "brudnych szklanek" również należy kochać i akceptować, bo "każdy jest stworzeniem bożym".

Działanie duchownych na TikToku nie jest wcale takim złym pomysłem. Zważywszy na to, ile idiotycznych rzeczy pojawia się na tej aplikacji, nauczanie religii jest miłą odmianą. Niedawno pisaliśmy o tym, jak użytkownicy aplikacji wyśmiewają niepełnosprawnych dzieci czy zachęcają do piłowania zębów pilnikiem do paznokci. Księża powinni skupić się jednak na zachęcaniu młodych do życia zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, a nie porównywać kobiety do przedmiotów.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / TikTok Środa 18.11.2020