Zamknęli małe dziecko w pralce. Sąd właśnie uznał, że nie doszło do znęcania

Tych dwóch kolesi ewidentnie nie wiedziało jak zajmować się 2-letnim dzieckiem. Jeden z nich włożył syna swojej partnerki do pralki, a drugi zaczął nagrywać to telefonem. Film, którym pochwalili się w sieci, trafił do prokuratury. Jednak sąd właśnie obniżył im wyrok, uznając, że ci nie znęcali się nad chłopcem.
dziecko w pralce.jpeg
Do incydentu doszło w kwietniu 2018 roku, ale o sprawie zrobiło się znów głośno. Wszystko dlatego, że Sąd Okręgowy w Radomiu we wtorek 17 listopada obniżył karę więzienia dwóm mężczyznom, którzy wrzucili do internetu film z dzieckiem zamkniętym w pralce.

Sprawdź: Dziecko zmarło w szpitalu. Po 6 godzinach "zmartwychwstało" w kostnicy

Tomasz K. razem z Adamem B. mieli zaopiekować się synem partnerki pierwszego z nich. Zamiast tego urządzili sobie głupią zabawę, która mogła skończyć się tragicznie dla chłopca. “Przybrany tata” włożył 2-latka do pralki, a jego kolega nagrywał sytuację telefonem. Obaj mieli ubaw ze zrozpaczonego dziecka, które bezskutecznie próbowało się uwolnić. Matka była w tym czasie w pracy.Prokuratura oskarżyła obu panów o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem. Postawiono im także zarzut narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd początkowo skazał Tomasza K. na 1,5 roku więzienia, a Adama B. na rok.

Do nieprawomocnego wyroku złożono apelację. Sąd rozpatrując ją, uznał, że należy obniżyć oba wyroki. Partner matki dziecka został skazany na rok, a jego kolega na 8 miesięcy. Zdaniem organu wymiaru sprawiedliwości nie doszło do znęcania się nad chłopcem. Wyrok jest prawomocny.

Sprawdź: Latawiec porwał małe dziecko. Trudno uwierzyć, że całe wróciło na ziemię

Sąd przyznał jednak, że zachowanie mężczyzn było wysoce naganne i zasługujące na szczególne potępienie. Winni są natomiast tego, że "działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili 2-letniego Kacpra D. wolności, w ten sposób, że skrępowali jego ruchy i umieścili go w pralce automatycznej".

Może i obaj panowie nie posiedzą zbyt długo, ale z pewnością przez ten czas sprawdzą się idealnie w więziennej pralni. No i poczują na własnej skórze, co oznacza być pozbawionym wolności.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Środa 18.11.2020