Kokaina w ananasach. Ponad 3 tony o wartości ponad 3 mld złotych

Co to jest – słodkie i wyjątkowo pobudzające? Pulpa ananasowa zawierająca kokainę. Przemyt ponad 3,2 tony takiej substancji zawierającej narkotyki o wartości ponad 3 mld zł udaremniły polskie służby.
3-337428.jpg
Premier Mateusz Morawiecki jest wyjątkowo dumny z sukcesu odniesionego dzięki współpracy CBŚP, Straży Granicznej i gdańskiego wydziału Prokuratury Krajowej. O udaremnionym przemycie poinformował podczas konferencji. Służbom udało się przechwycić gigantyczną ilość kokainy, która przybyła do Polski z Ekwadoru, a po drodze zahaczyła jeszcze o Hamburg. Niemcom jednak nie udało się jej wykryć.

To jednak śledczy z Polski zauważyli, że beczki, w których była przewożona zamrożona pulpa ananasowa z kokainą, są podejrzane. Ponad 140 takich baryłek o pojemności 250 kilogramów było przechowywanych w jednym z gdyńskich magazynów należących do – jak się teraz okazało – nie do końca legalnie działającej firmy. 

Beczki zostały prześwietlone specjalnym urządzeniem RTG, a psy śledcze – jak na ironię owczarki niemieckie – wywęszyły w niektórych z nich narkotyki. Na miejsce wezwano biegłego chemika, który ustalił, że ponad 3 tony żółtej substancji zawiera kokainę. Z niej można było przygotować około miliona porcji handlowych narkotyku, który na rynku detalicznym byłby wart ponad 3 mld złotych.

Zobacz nagranie z akcji:
Projekt bez tytułu (23).png

W wyniku śledztwa zatrzymano też trzech mężczyzn w wieku ok. 64 do 71 lat. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwaj panowie zostali też oskarżeni za przemyt znacznych – choć w tym przypadku lepszym określeniem będzie gargantuicznych – ilości środków odurzających. Z kolei ich koleżka został posądzony o pomoc w przestępstwie. 

Taka substancja musiała być prawdziwym afrodyzjakiem. W końcu ananasy i kokaina mogą mocno podgrzać łóżkowe doznania.

Zobacz zdjęcia z akcji:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. CBŚP Środa 10.06.2020