Karnawał czas zacząć

Nadszedł karnawał czas wielkiej zabawy i rozpusty. Tylko u nas poznasz najciekawsze imprezy karnawałowe świata.

karnawał


Karnawał, czyli ze staropolskiego - zapusty to okres między Nowym Rokiem a Środą Popielcową.  Wywodzi się z dwóch świąt: greckich Dionizji i rzymskich Saturnalii.  Tradycja karnawału sięga  Średniowiecza, gdzie hucznie go obchodzono go w Wenecji.

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u


Czasy Średniowiecza mamy już dawno za sobą, jednak wenecki karnawał przetrwał do dziś. Jest on największą zabawą uliczną w całej Europie. Podczas jego trwania codziennie są organizowane parady maskowe przed bazyliką Świętego Marka.  Co rocznie przyciąga on tysiące turystów z całego świata. Odbywa się na dziesięć dni przed Wielkim Postem.

Mniej znanym aczkolwiek równie ciekawym karnawałem jest nicejski. Głównymi atrakcjami nicejskiego karnawału są kwiatowe bitwy, którymi widzowie obrzucają się z uczestnikami parady. Karnawał trwa dwa tygodnie a kończy go pokaz sztucznych ogni naprzeciw letniego teatru.

Najbardziej oryginalnym z europejskich karnawałów jest bazylejski. Na skutek reformacji odbywa się on tydzień po Popielcu, trwa zaledwie trzy dni. Punktem kulminacyjnym szwajcarskiego karnawału jest  ruszająca z wielu punktów miasta parada, której członkowie odgrywają zainscenizowane scenki.  Widzowie otrzymują od uczestników parady gałązki mimozy bądź pomarańcze.

W Ameryce Południowej zaraz po Karnawale w Rio jest zabawa w boliwijskim Oruro. Cechą charakterystyczną „indiańskiego” karnawału jest pryskanie pianką w spray’u  oraz wodą.

Najsłynniejszym karnawałem świata jest karnawał odbywający się w Rio De Janeiro. Podczas zabawy ulice miasta pokrywają się pięknymi tancerkami Samby. Setki tysięcy osób zgromadzonych na sambodromie obserwują rywalizację skąpo i kusząco ubranych tancerek z najlepszych szkół Samby.  w godzinach wieczornych zabawa przenosi się na słynną Copacabanę…

Cudze chwalicie swego nie znacie?

Dla ludzi z mniejszym zasobem portfela polecamy karnawał kaszubski.  Gdzie w okresie karnawału spożywa się spore ilości alkoholu. Bawią się młodzi jak i starzy. Okres zapustów trwa aż do ostatków.


Dodał(a): Sebastian Żurawski Wtorek 03.01.2012